VIDEO Veľké zakopnutie Chorvátov v Baku, Taliani vydreli výhru nad trpaslíkom z Malty

Paul Fenech (vľavo) v súboji s Marcom VerrattimPaul Fenech (vľavo) v súboji s Marcom Verrattim Zdroj: SITA

BAKU - Futbalisti Chorvátska zakopli v kvalifikácii EURO 2016 na ihrisku Azerbajdžanu. Aktuálny líder H-skupiny vo štvrtok v Baku napriek hernej prevahe ani raz nedokázal prekonať domácu obranu na čele s brankárom Kamranom Agajevom a duel sa skončil nerozhodne 0:0.

Taliani tak dostali šancu dostať sa na čelo tabuľky a v domácom dueli proti outsiderovi z Malty potvrdili pozíciu jasného favorita, hoci sa strelecky presadili až po prestávke. Senzáciu zažehnal gólom zo 69. minúty Graziano Pellé. Reprezentanti Squadry Azzuri sa však museli strachovať o výsledok, keďže ďalší zásah už nepridali. Na čele tabuľky majú pred Chorvátmi jednobodový náskok. Bulhari naopak už prakticky stratili šance na postup domácou prehrou s Nórskom 0:1, pričom na tretích severanov strácajú už päť bodov.

Azerbajdžan - Chorvátsko 0:0

Bulharsko – Nórsko 0:1 (0:0)
Gól: 57. Forren

Taliansko - Malta 1:0 (0:0)
Gól: 69. Pellé

Viac o téme: Taliansko Chorvátsko Kvalifikácia na ME 2016
  • Zdroj: TASR, sportky.sk