VIDEO Neúspešný vstup hokejového Slovana: Kuriozita Sersena potešila domácich fanúšikov

Žiga Jedlič HC Slovan Bratislava (vľavo) a Konstantin Makarov z Admiral VladivostokŽiga Jedlič HC Slovan Bratislava (vľavo) a Konstantin Makarov z Admiral Vladivostok Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava nevstúpili úspešne do nového ročníka KHL. V stredajšom dueli podľahli doma Admiralu Vladivostok 1:3, pričom ich jediný gólový úspech zaznamenal nahodením z polovice klziska obranca Michal Sersen. Súťažný debut v "belasom" drese tak nevyšiel viacerým korčuliarom ako aj trénerovi Milošovi Říhovi.

Po slávnostnom buly, ktoré vhodil viceprezident KHL Valerij Kamenskij, vstúpili oba tímy do nového ročníka útočne naladené. Slovan opätoval hosťom úvodnú aktivitu a viackrát pohrozil pred brankárom Nalimovom. Najskôr bekhendom neuspel Protasenja a následne ani Lušňák, ktorý pri pravej žŕdke neumiestnil do siete prihrávku Skalického. "Belasí" mali v ďalšom priebehu korčuliarsky navrch a vďaka lepšiemu pohybu vypracovali Kašparovi dve gólové šance. Pri prvej ho Mihálik vysunul do samostatného nájazdu, no českému útočníku blafák nevyšiel a v druhom prípade mu po zakončení spoza brány chýbal aj kúsok šťastia. Zapotil sa aj Garnett, ktorý ale úspešne vyriešil zakončenie Mamina či Luginov samostatný nájazd. V 17. minúte bol však už aj on prikrátky na Voroninov teč Lisovovej strely od modrej - 0:1. Dve minúty pred sirénou Mamin v oslabení nedovolene atakoval Nagya a za faul kolenom ho rozhodcovia poslali predčasne pod sprchy.

V druhej tretine spustil Slovan na Nalimova lavínu striel, ale ten za pomoci spoluhráčov odolával. Admiral sa nesústredil len na defenzívu a v polovici zápasu prebral opraty hry do svojich rúk. V 29. minúte mohol pridať druhý gól Filatov, ktorý mal pred sebou odkrytú bránku, puk však netrafil ideálne. Slovanu to kombinačne vôbec nešlo a bojovnosť mu na dobre organizovanú hru súpera nestačila. Od 33. minúty dobiehal už dvojgólové manko, keď si v oslabení zrazil Kuznecovovu prihrávku do siete v pohybe Sersen - 0:2. Skúsený obranca však nešťastný moment vykompenzoval rovnakou kartou, keď nahodením od červenej čiary nachytal dovtedy výborne chytajúceho Nalimova - 1:2.

V úvode tretej časti naštartovala domácich početná prevaha pri vylúčení Glazkova. Tlačili sa pred bránku a strieľali z každej možnej pozície, ale Nalimova neprekonali. Po presilovke sa navyše dostal do koncovky Kašpar a po ňom dorážal Nedorost, no rozvlnila sa len bočná sieť. V 47. minúte mal na modrej voľný priestor aj Starosta, ale mieril len do Nalimovho náručia. To, čo sa Slovanu dlho nedarilo, zúročili hostia v priebehu niekoľkých sekúnd. V 47. minúte "vykúpal" Voronin efektnou kľučkou Valacha a jeho bekhendovú prihrávku premenil na tretí gól Jakovlev. Do konca zápasu sa už "belasým" nepodarilo výraznejšie ohroziť Nalimova, aj preto v úvodnom dueli sezóny podľahli Vladivostoku 1:3.

Súper z Ďalekého východu sa v Bratislave prezentoval zodpovedným výkonom, ktorý navyše korunoval tromi gólmi. Hoci sa Slovan snažil strieľať z každej pozície, výborne chytajúceho Ivana Nalimova viac ako raz jeho hráči neprekonali, hoci niekoľko ideálnych možností na to mali.

Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 35. Sersen (Viedenský, Šťastný) - 17. Voronin (Lisov), 33. Kuznecov (Alexandrov), 47. Jakovlev (Voronin, Podšenďalov). Rozhodovali: Bulanov, Bukin - Maitak, Pronskich, vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše Mamin 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 9270 divákov

Slovan Bratislava: Garnett - Sersen, Kozák, Švarný, Starosta, Valach, Mihálik, Luža - Surový, Nedorost, Nagy - Jeglič, Skokan, Šťastný – Kašpar, Protasenja, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

Admiral Vladivostok: Nalimov - Bartulis, Kosmačjov, Glazkov, Osipov, Lisov, Mňacjan, Lysenko - Filatov, Pelletier, Bergfors - Lugin, Fisenko, Gorškov - Alexandrov, Kuznecov, Makarov - Voronin, Mamin, Jakovlev - Podšenďalov

Voronin 0:1

Kuznecov 0:2

Sersen 1:2

Jakovlev 1:3

Zverencov Miloša Říhu čaká už v piatok ďalší domáci duel, keď o 19.30 h privítajú Amur Chabarovsk v zostave so slovenským reprezentantom Michelom Miklíkom.

Miloš Říha, tréner Slovana: "Ťažko sa mi to hodnotí, pretože začínať doma je vždy náročnejšie. Bol na nás vyvíjaný obrovský tlak a súper si hral svoju hru. V prvej tretine sme nepremenili dobré šance a v ďalšom priebehu nás zradili presilovky. Myslím, že to rozhodlo. Nemôžem povedať, že sa hráči nesnažili, stále tam bol nejaký tlak aj snaha, ale v efektivite sme boli nuloví."

Alexander Andrijevskij (tréner Admiralu): "Zápas z našej strany nebol zlý, náš tím mal dobrý pohyb. Trochu nás prekvapili vylúčenia, ale situáciu sme zvládli. Liga sa začína a máme pred sebou ešte veľa duelov."

Viac o téme: Michal Sersen HC Slovan Bratislava Admiral Vladivostok
  • Zdroj: TASR, SITA