Neuveriteľná dráma v Molde: Záhreb mal postup vo vrecku, napokon sa strachovali

Neuveriteľná dráma v MoldeNeuveriteľná dráma v Molde Zdroj: Dinamo Záhreb, FK Molde

BRATISLAVA - Neuveriteľnú drámu priniesol utorkový odvetný duel 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2015/2016 medzi nórskym Molde a chorvátskym Dinamom Záhreb. Po remíze 1:1 v Chorvátsku viedlo Dinamo u súper v 22. min už 3:0 a zdalo sa, že postup do ďalšej fázy súťaže má "vo vrecku", keď domáci za stavu 0:0 nepremenili pokutový kop.

Opak bol však pravdou. Ešte pred polčasovou prestávkou Molde skorigovalo a v nadstavenom čase domáci mali výhodu ďalšieho pokutového kopu. Singh však neuspel rovnako ako v 8. min Kamara. Po zmene strán v 52. min sa Elyounoussi z "bieleho bodu" nemýlil a upravil na 2:3. Molde neskôr prišlo o vylúčeného Forren, Nóri sa však nevzdávali a Kamara vyrovnal na 3:3. Na viac už domácim nestačili sily a síce vypadli z LM, kvalifikovali sa však do play-off Európskej ligy.

Výsledky utorkových odvetných stretnutí tretieho predkola futbalovej Ligy majstrov 2015/2016 (žreb play-off bude v piatok 7. augusta):

Apoel Nikózia (Cypr.) - FC Midtjylland (Dán.) 0:1 (0:1) - prvý zápas 2:1, do play-off Ligy majstrov postupuje Apoel Nikózia, Midtjylland sa predstaví v play-off Európskej ligy
Gól: 3. Sviatchenko, ČK: V. Oliveira (Apoel), rozhodoval: Bobby Madden (Škót.)

FK Molde (Nór.) - Dinamo Záhreb (Chor.) 3:3 (1:3) - prvý zápas 1:1, do play-off Ligy majstrov postupuje Dinamo Záhreb, Molde sa predstaví v play-off Európskej ligy
Góly: 43. Hussain, 52. Elyounoussi (z pok. kopu), 75. Kamara - 17. Pjaca, 20. Ademi, 22. Rog, ČK: 72. Forren (Molde), rozhodoval: Michael Oliver (Angl.)

Viac o téme: Dinamo Záhreb FK Molde