VIDEO Fanúšikom takmer spôsobil infarkt: Hviezda Wolfsburgu zahodila proti Bayernu nemožné

Takto míňa Manuel Neuer po nedorozumení s obrancom Benatiom loptu, ktorú do prázdnej brány nedokázal usmerniť Kevin de BruyneTakto míňa Manuel Neuer po nedorozumení s obrancom Benatiom loptu, ktorú do prázdnej brány nedokázal usmerniť Kevin de Bruyne Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Včerajšie finále nemeckého Superpohára prinieslo obrovskú drámu. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 1:1 a rozhodovať tak museli pokutové kopy.

Futbalisti Wolfsburgu nakonec úradujúceho šampióna Nemecka Bayern Mníchov zdolali, keď víťaznú penaltu strelil striedajúci hrdina Bendtner. Nie všetko sa však vyvíjalo podľa ich plánu. V prvom polčase ich do vedenia mohol poslať ich ofenzívny klenot Kevin de Bruyne. Hviezdny záložník sa po nedorozumení brankára Neuera a obrancu Benatiu dostal v šestnástke k lopte a okrem križujúceho obrancu Bayernu mal pred sebou v podstate iba prázdnu bránu. Loptu síce spracovával v náročnej pozícii, avšak aj napriek dostatku času ju šokujúco poslal mimo bránu.

Nedáš-dostaneš potvrdil na začiatku druhého polčasu Arjen Robben, keď poslal Bayern do vedenia. Keď sa už zdalo, že si Bavori triumf v Superpohári postrážia, práve po prihrávke od de Bruyneho vyrovnával Dán Nicklas Bendtner. V penaltovom rozstrele na strane Wolfsburgu nezaváhal nikto, naopak z Mníchovčanov sa pomýlil hneď druhý Xabi Alonso.

Viac o téme: Bayern Mníchov VFL Wolfsburg Kevin de Bruyne
  • Zdroj: ČTK, sportky.sk