VIDEO Gólový uragán Argentíny: Messiho družina rozniesla Paraguaj a postúpila do finále!

Zdroj: SITA

CONCEPCIÓN - Futbalisti Argentíny postúpili po jasnom semifinálovom víťazstve 6:1 nad Paraguajom do finále juhoamerického šampionátu Copa América a v nedeľu nastúpia v súboj o trofej proti domácemu Čile. Hviezdny Lionel Messi síce neskóroval, ale rozdal spoluhráčom tri gólové prihrávky. O presné zásahy víťazov sa podelili krídelník Manchestru Ángel di María, ktorý sa presadil dvakrát, Marcos Rojo, Javier Pastore, Sergio Agüero a Gonzalo Higuaín. Za Los Guaraníes sa presadil len v závere prvého polčasu Lucas Barrios.

Argentína čaká na zisk veľkej trofeje už 22 rokov, naposledy uspela na Copa América 1993. Juhoamerický šampionát vyhrala doteraz štrnásťkrát, ak zdolá v nedeľu Čile, vyrovná sa v historickej tabuľke prvenstiev doteraz vedúcemu Uruguaju. Čile, ktoré nastúpi na prvé finále od roku 1987, doteraz ešte nevyhralo Copa América. Paraguaj bude hrať o bronz s Peru.

Messi nedal v argentínskom drese gól už vyše 900 minút. V utorok však bol hlavným ťahúňom ofenzívy Albiceleste. "Nemusí dávať góly. Ak iba rozdáva podobné prihrávky ako dnes, potom nemôžeme nič namietať. Dôležité je, že sa podriadil tímu, je šťastný a nemá problémy. Nepotrebuje byť streleckým kráľom, aby bol spokojný," povedal tréner Argentíny Gerardo Martino. Jeho zverenci sa do utorkovej gólovej explózie presadili v štyroch zápasoch len štyrikrát. "Nie sú to síce majstrovstvá sveta, ale pre nás všetkých je to dôležitý turnaj. Dnes sme odohrali výborný zápas," doplnil Martino.

Argentína - Paraguaj 6:1 (2:1)
Góly: 15. Rojo, 27. Pastore, 47. a 53. Di María, 80. Agüero, 83. Higuaín - 43. Barrios

Viac o téme: Paraguaj Argentína Copa América