Schmiedlová sa v Paríži dlho neohriala: Po prehre v prvom kole mala chuť rozmlátiť raketu

Anna SchmiedlováAnna Schmiedlová Zdroj: SITA

PARÍŽ - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Po prvý raz v kariére podľahla Belgičanke Alison Van Uytvanckovej v dvoch setoch 6:7 (4), 6:7 (7). V druhom dejstve nevyužila vedenie 4:0 a nepremenila jedenásť setbalov. Van Uytvancková odplatila zverenke trénera Milana Martinca tohtoročné prehry z turnajov v Riu de Janeiro a Katoviciach.

Schmiedlová v treťom geme stratila svoje podanie, hneď vzápätí však odpovedala rebrejkom a vyrovnala na 2:2. Za stavu 6:5 mala Slovenka pri súperkinom servise setbal. Van Uytvancková ho však odvrátila esom a vynútila si tajbrejk, v ktorom dominovala. V druhom dejstve Schmiedlová pridala na agresivite, zlepšila pohyb a po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 4:0. Van Uytvancková však v ďalších minútach znížila na 3:4, v deviatom geme odvrátila osem setbalov a vyrovnala na 5:5.

Rozhodnutie napokon opäť padlo v tajbrejku, v ktorom viedla Schmiedlová 6:4, Belgičanka však otočila nepriaznivý vývoj a za stavu 8:7 premenila hneď prvý mečbal. Schmiedlová v Paríži nezopakuje vystúpenie z vlaňajška, keď vyradila bývalú svetovú jednotku Američanku Venus Williamsovú a postúpila do 3. kola.

"Belgičanku som v tomto roku dva razy zdolala, no ona dnes hrala veľmi dobre - azda o tri triedy lepšie ako predtým. V predchádzajúcich zápasoch - na antuke aj ´harde´ - robila viac chýb, teraz jej tam všetko padalo. Výborne servovala, dala mi dosť es. Mala som však plno šancí, setbaly v oboch setoch. Mala som vyhrať druhý set, v ktorom som viedla 4:0.... V dôležitých momentoch Belgičanka zahrala dobré lopty, ja som urobila pár chýb. Možno som chcela až príliš vyhrať, bola som zviazaná. Miestami som bola trochu ´krátka´, nechala som sa odtlačiť. Keď som hrala moju hru, viedla som v druhom sete 4:0. Potom ma súperka začala tlačiť. Prekvapila ma množstvom ´kraťasov´. Najviac ma asi mrzí osem nevyužitých setbalov za stavu 5:3..." povzdychla si Schmiedlová podľa spravodajstva STZ.

Fedcupová reprezentantka SR uznala, že inkasovala najfrustrujúcejšiu grandslamovú prehru. Zároveň odhodlane dodala: "Verím, že o rok mi to vyjde. S trénerom sme ešte zápas neprebrali, iste aj jeho mrzí táto prehra a poukáže na chyby, ktoré som urobila. Ideme však ďalej, zamakáme na tréningoch." Schmiedlová priznala, že po prehre si chcela vybiť zlosť na rakete: "Mala som na to veľkú chuť, ale rakety sú celkom nové, bolo by ich škoda."