VIDEO AC definitívne mimo pohárovej Európy, Palermo poslalo Zemana a Cagliari do Serie B

Domenico BerardiDomenico Berardi Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AS Rím zvíťazili v nedeľňajšom domácom stretnutí 36. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A nad Udinese 2:1. Hostia sa dostali do vedenia v 19. min zásluhou Stipeho Pericu, no domácim sa ešte do polčasovej prestávky podarilo vyrovnať, keď v 45. min skóroval Radja Nainggolan. Dokonalý obrat mužstva z "večného mesta" dokonal v 65. min Grék Vassilis Torosidis. Na oba presné zásahy "žlto-červených" prihrával nestarnúci kapitán Francesco Totti.

Útočník Domenico Berardi rozhodol hetrikom o výhre Sassuolo 3:2 v zápase talianskej futbalovej ligy s AC Miláno. Zverenci Filippa Inzaghiho zabitím definitívne stratili šancu bojovať o európske poháre.

Dvadsaťročný Berardi, ktorý v Sassuolo hosťuje z Juventusu Turín, zariadil tímu za 31 minút dvojgólové vedenie. AC sa však zásluhou gólov Bonaventuru a Alexa vrátilo do zápasu. Od 57. minúty milánsky celok hral práve bez vylúčeného Bonaventuru a v presilovke Berardi rozhodol o trojbodovom zisku pre Sassuolo. Člen talianskej reprezentácie do 21 rokov sa v tejto sezóne trafil štrnásťkrát.

Z víťazstva sa tešili aj hráči FC Janov, ktorí zvládli zápas na pôde Atalanty Bergamo a triumfovali presvedčivo 4:1. Ziskom troch bodov poskočili na piate miesto tabuľky, ktoré im zaručuje priamu účasť v skupinovej fáze budúcoročnej edície Európskej ligy. Slovenský reprezentant Juraj Kucka odohral v drese hostí celé stretnutie.

S najvyššou súťažou sa lúči Cagliari, ktoré prehralo doma s Palermom 0:1.

AS Rím - Udinese 2:1 (1:1)
Gól: 45. Nainggolan, 65. Torosidis - 19. Perica
Tomáš Vestenický (AS Rím) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Sassuolo - AC Miláno 3:2 (2:1)
Góly: 13., 31. a 77. Berardi - 33. Bonaventura, 51. Alex, ČK: 57. Bonaventura po 2. ŽK, 90.+ Suso (obaja AC Miláno)

Viac o téme: AC Miláno Sassuolo Domenico Berardi
  • Zdroj: SITA, TASR, ČTK