VIDEO najkrajšieho gólu Európskej ligy: Hulkov ďalekonosný projektil!

Coke a Hulk v súbojiCoke a Hulk v súboji Zdroj: SITA

PETROHRAD - Zápas v Petrohrade o postup do semifinále Európskej ligy priniesol poriadnu drámu. Domáci Zenit si do odvety priviezol manko 1:2 z trávnika FC Sevilla. Španielsky tím sa dostal do vedenia už v 6. min po premenenom pokutovom kope Carlosa Baccu, Rusi však po presných zásahoch Josého Rondóna a Hulka zvrátili vývoj duelu. Práve Hulkov gól bol pravdepodobne najkrajším gólom tohtoročnej edície Európskej ligy.

Brazílčan perfektne nachytal Portugalského gólmana Beta technickou strelou z vyše 40 m. Ten sa už nestihol vrátiť medzi tri žrde a lopta skončila za bránkovou čiarou.

Predĺženie však odmietol v 85. min Francúz Kévin Gameiro. Krížnou strelou zabezpečil pre hostí remízu 2:2 a po roku opäť postup do semifinále EL.

Môže vás zaujímať: VIDEO Hamšík s Neapolom zabojuje o finále Európskej ligy, ďalej aj obhajca zo Sevilly

Hráči Sevilly patria k štvorici najúspešnejších tímov histórie v súčte výsledkov Pohára UEFA a Európskej ligy. Majú rovnako ako Juventus Turín, Inter Miláno a FC Liverpool po tri tituly. Navyše, Sevillčania ich dosiahli za ostatných 9 sezón. "Nebolo to o zázraku či o šťastí. Bojovali sme a vyrovnávajúci gól Gameira sme si zaslúžili. Nechcel som ísť do predĺženia. Veril som do poslednej chvíle, že jeden z protiútokov nám vyjde," konštatoval tréner FC Sevilla Unai Emery. "Odohrali sme dobrý druhý polčas. Veľmi sme chceli ísť ďalej a mali aj dosť príležitostí na to, aby sme zvíťazili 3:1. Stačil jeden moment a prišli sme o postup," povedal pre ruské médiá tréner Zenitu Petrohrad André Villas-Boas.

Viac o téme: Zenit Petrohrad Hulk FC Sevilla
  • Zdroj: SITA, sportky.sk