VIDEO Barcelona vedená Messim krok od semifinále: Dvojgólový Suárez hrdinom šlágra s PSG

Luis Suárez (9), Neymar a Lionel Messi oslavujú gól BarcelonyLuis Suárez (9), Neymar a Lionel Messi oslavujú gól Barcelony Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v stredajšom prvom štvrťfinále Ligy majstrov 2014/2015 v Parku Princov nad Parížom St. Germain 3:1, keď o dôležitej výhre rozhodli dva góly Luisa Suáreza a jeden Neymara, domáci znížili po vlastnom góle Jeremyho Mathiéua. Zverenci trénera Luisa Enriqueho tak vykročili rázne do semifinále, keď odveta je na programe v utorok 21. apríla na Nou Campe.

V Paríži po taktickom úvode zahrozil ako prvý PSG, ale Pastore center Maxvella nepremenil. Potom prišli okamihy Barcelony, v 14. minúte dostal na hranici 16-ky trochu priestoru Messi a technickou strelou trafil ľavú žrď. Domáci nevzali varovania vážne a pykali v 18. minúte, keď skvelú prihrávku Messiho dokázal rutinérsky premeniť v úvodný gól Neymar. Následne musel opustiť ihrisko zranený kapitán domácich Thiago Silva, ktorého nahradil David Luiz. V 26. minúte sa po individuálnom prieniku dostal do zakončnia Neymar, ale Sirigu bol na mieste. Na opačnej strane hasil v poslednej chvíli pred Cavanim Mascherano.

Mohlo by vás zaujať: VIDEO Bayern vyhorel v Porte: Quaresma za desať minút schladil nemeckého giganta

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci, v 50. minúte ale brankár ter Stegen zlikvidoval strelu Pastoreho. V ďalších fázach sa čisté šance nerodili, až do 67. minúty. To sa skvelou individuálnou akciou prezentoval Suárez, ktorý predribloval z pravej strany až pred Sirigua a prekonal ho strelou k tyčke. Okamžite na druhej strane po rohu mohol znížiť Cavani, z odrazenej lopty skvele vystrelil, ale ter Stegen ešte krajšie vyrazil na ďalší roh. V 80. minúte definitívne K.O. domácim, ktorí hrali bez suspendovaných Zlatana Ibrahimoviča a Marca Verrattiho, zasadil Suárez. Ten nasadil jasličky Luizovi a fantastickou strelou do ľavej šibenice zvýšil na 3:0. O dve minúty nový muž na ihrisku Mathieu nešťastne tečoval do vlastnej siete strelu van der Wiela. PSG ešte mohol znížiť 89. minúte, keď sa rútil do šance Lavezzi, zastavil ho Adriano a následne Cavani neprepálil hradbu tiel.

Paríž St. Germain - FC Barcelona 1:3 (0:1)
Góly: 82. Mathieu (vlastný) - 67. a 80. Suarez, 18. Neymar, ŽK: Cabaye - Pique, Messi, rozhodoval: Clattenburg (Angl.), 49.000 divákov.

PSG: Sirigu - van der Wiel, Thiago Silva (21. David Luiz), Marquinhos, Maxwell - Rabiot (65. Lucas) , Cabaye, Matuidi - Lavezzi, Cavani, Pastore

Barcelona: Ter Stegen - Montoya (80. Adriano), Pique, Mascherano, Jordi Alba - Rakitič (74. Mathieu), Busquets, Iniesta (53. Xavi) - Messi, Suárez, Neymar

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Luis Suárez PSG
  • Zdroj: SITA, TASR