VIDEO Juventus doma zdolal Monako vďaka premenenej penalte

Radosť hráčov JuventusuRadosť hráčov Juventusu Zdroj: SITA

TURÍN - Z druhého súboja pôjde do odvety (22. apríla) v lepšej pozícii taliansky majster Juventus Turín, ktorý doma zdolal AS Monaco 1:0. V Turíne sa v prvom polčase hral atraktívny futbal, "stará dáma" kombinovala do plných a Monaco sa snažilo udrieť po brejkoch.

Ako prvý pohrozil domáci Morata, v 4. minúte ale jeho volej letel nad. Na druhej strane zlikvidoval pozorný Buffon pokus Ferreiru-Carrasca a po štvrťhodine nemusel zasiahnuť po nebezpečnej strele Moutinha, ktorá minula jeho ľavú žrď. V 25. minúte sa ocitol vo veľkej šanci Tevez, pri zadnej žrdi ale pálil len do náruče gólmana Subašiča. Juve mohol ísť do vedenia aj v 45. minúte, v najväčšej šanci doterajšieho priebehu ale zaváhal Vidal, ktorý prebral kolmicu od Pirla, bol sám pred brankárom, ale jeho technická strela išla nad bránu hostí.

Pozrite tiež: VIDEO V repríze minuloročného finále bezgólová remíza medzi Realom a Atléticom

Taliansky zástupca sa ale dostal do vedenia v 56. minúte, keď Vidal nekompromisnou bombou pod brvno premenil penaltu po faule Carvalha na Moratu v pokutovom území. Monaco muselo otvoriť hru, vyrovnať mohol po vyše hodine hry Kondogbia, ale Buffon jeho pokus vyrazil. A nazapršalo ani o desať minút, keď hlavička striedajúceho Berbatova po rohu išla nad. Domáci si výhru ustrážili a dokonca dobrú šancu ešte nevyužil domáci obranca Lichtsteiner.

Juventus Turín - AS Monaco 1:0 (0:0)
Gól: 56. Vidal (z 11 m), ŽK: R. Carvalho (Monaco), rozhodovali: Královec - Wilczek (obaja ČR), SLYŠKO (SR), 41.000 divákov.

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Vidal, Pirlo (74. Barzagli), Marchisio - Pereyra (87. Sturaro) - Tevez, Morata (83. Matri)

Monaco: Subašič - Raggi (71. Berbatov), R. Carvalho, Abdennour, Kurzawa - Dirar (51. Bernardo Silva), Joao Moutinho, Fabinho, Kondogbia - Ferreira-Carrasco, Martial (87. M. Carvalho)

Viac o téme: Juventus Turín AS Monako