VIDEO Portugalsko bez Ronalda senzačne podľahlo outsiderovi, Holandsko v šlágri zdolalo Španielov

Raul Albiol a Davy Klaassen v súboji Španielska s HolandskomRaul Albiol a Davy Klaassen v súboji Španielska s Holandskom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Španielska prehrali v utorňajšom prípravnom stretnutí v Holandsku 0:2. Súper slovenských futbalistov v kvalifikácii EURO 2016 nastúpil v silnej zostave, bol štatisticky lepší, ale ani raz neprekonal brankára Feyenoordu Rotterdam Kennetha Vermeera. Holanďania rozhodli o víťazstve v prvom polčase dvoma bleskovými gólmi. V 13. minúte otvoril skóre hlavou Stefan de Vrij a o tri minúty neskôr zvýšil na konečných 2:0 Davy Klaassen.

V akcii boli aj ďalší súperi Slovákov v kvalifikačnej C-skupine. Ukrajina remizovala s Lotyšskom 1:1, keď o víťazstvo prišla v úplnom závere. Domácich dostal v 35. minúte do vedenia Andrij Jarmolenko, hostia vyrovnali v 92. minúte krátko po rohovom kope zásluhou Vitalija Maksimenka. Luxembursko prehralo s Tureckom 1:2, keď dlho držalo nádej na dobrý výsledok, ale v 87. minúte rozhodol o víťazstve tureckých futbalistov strelou z diaľky Hakan Calhanoglu.

V ďalšom prestížnom utorkovom súboji sa v Turíne zrodila remíza 1:1 medzi Talianskom a Anglickom. Skóre duelu otvoril v 29. min domáci útočník Graziano Pellé, v 79. min sa postaral o vyrovnanie krídelník Tottenhamu Hotspur Andros Townsend.

V ďalších zápasoch zvíťazilo Japonsko nad Uzbekistanom vysoko 5:1. Švajčiari remizovali s USA 1:1, keď desať minút pred koncom zachránil proti oslabenému súperovi aspoň nerozhodný výsledok Valentin Stocker. Rusi doma nedokázali skórovať proti Kazachstanu, duel sa skončil 0:0. Nerozhodný výsledok sa zrodil aj vo Viedni, kde domáce Rakúsko hralo s Bosnou a Hercegovinou 1:1. V africkej konfrontácii sa Ghana rozišla s Mali tiež 1:1. V jednom zo šlágrov večera remizovali Taliani s Anglickom takisto 1:1.

Vo večernom súboji Portugalsko v zostave bez hviezdneho Cristiana Ronalda senzačne podľahlo Kapverdám, keď outsider o svojom triumfe rozhodol dvomi gólmi v závere prvého dejstva.

Portugalsko - Kapverdy 0:2 (0:2)
Góly: 38. O. Fortes, 43. Gege

TOKIO
Japonsko - Uzbekistan 5:1 (1:0)
Góly: 7. Aojama, 54. Okazaki, 79. Šibasaki, 83. Usami, 90. Kawamata - 82. Tuhtahujajev