Český Futbalista roka 2014: Šesťročné kraľovanie Petra Čecha sa skončilo!

Petr ČechPetr Čech Zdroj: SITA

PRAHA - Útočník Sparty Praha David Lafata sa stal českým Futbalistom roka 2014 a ukončil šesťročné kraľovanie Petra Čecha v ankete Futbalovej asociácie ČR. Lafata sa stal prvým víťazom ankety hrajúcim v domácej súťaži od roku 1995. Na ďalších medailových priečkach skončili Pavel Kadeřábek zo Sparty Praha a Tomáš Rosický z Arsenalu Londýn.

Za trénera roka vyhlásili v nedeľu večer v Prahe reprezentačného kormidelníka Pavla Vrbu, talentom roka sa stal obranca Jan Baránek. O víťazovi ankety rozhodli svojimi hlasmi prvoligoví tréneri, kapitáni, reprezentanti s minimálne 25 štartmi a víťazi minulých ročníkov.

Lafata vyhral suverénne, získal 758 bodov, rovnako ako ďalší traja hráči v ankete dokopy. Sedemnásobný víťaz Petr Čech skončil tentoraz na 8. mieste. Lafata v minulej sezóne vystrieľal Sparte titul, národný pohár i superpohár. Stal sa aj osobnosťou českej najvyššej súťaže.

"Nemám veľmi rád individuálne ceny, futbal je kolektívny šport. Keď sa pozriem späť a vidím, kto všetko túto anketu už vyhral, je to pre mňa veľká česť. O niečom podobnom som ani nesníval. Asi mi pomohlo, že sa nám darilo so Spartou," uviedol po prevzatí ocenenia Lafata. Do českej Siene slávy uviedli Rudolfa Baťu.

Viac o téme: Petr Čech David Lafata Futbalista roka 2014