VIDEO Strhujúci duel hviezd ovládol Djokovič: Po rozmlátení rakety už Federerovi nepustil ani hru

Novak Djokovič s víťaznou trofejouNovak Djokovič s víťaznou trofejou Zdroj: SITA

INDIAN WELLS - Srbský tenista Novak Djokovič porazil vo finále v Indian Wells Rogera Federera 6:3, 6:7 a 6:2 a štvrtým triumfom na tomto turnaji vyrovnal práve Švajčiarov rekord. Djokovič zopakoval prvenstvo z vlaňajška, kedy tiež v záverečnom dueli porazil Federera.

Tituly tú získal aj v rokoch 2011 a 2008. Spolu počet turnajových trofejí zaokrúhlil na päťdesiat, čím o jednu predčil svojho trénera Borisa Beckera a osamostatnil sa na jedenástom mieste historickej štatistiky. Federer zostal na tretej priečke na čísle 84.

Djokovič odplatil súperovi finálovú porážku z nedávneho turnaja v Dubaji, v 38. vzájomnom zápase vybojoval 18. víťazstvo. V tomto roku si pripísal druhý titul po grandslamovom Australian Open.  "Som na vrchole kariéry a robím všetko preto, aby som sa na ňom udržal čo najdlhšie. Chcem získať čo najviac titulov. Zdolať Rogera je vždy výzva a je jedno na akom povrchu," povedal srbský tenista.

V bitke dvoch najlepších tenistov súčasnosti rozhodol prvý set jediný brejk, ktorý sa Djokovičovi podaril na 4:2. V druhej sade zobral Federerovi servis už v treťom geme, ale druhého hráča sveta nezlomila ani hrozba ďalšej straty podania za stavu 2:4. Švajčiar brejkbal odvrátil, sám v ďalšej hre Djokovičovi prelomil podanie a doviedol set do tajbrejku, v ktorom sa súper dopustil troch dvojchýb.

V rozhodujúcom sete sa Djokovič ujal vedenia 2:0, ale Federer ešte vyrovnal. Na to srbský tenista zareagoval rozmlátením rakety, a ako keby mu to pomohlo. Ďalší gem už Federerovi nedovolil získať a pri jeho podaní premenil po dvoch hodinách a 17 minútach hry druhý mečbal.

Djokovič (1-Srb.) - Federer (2-Švýc.) 6:3, 6:7 (5:7), 6:2

Viac o téme: Roger Federer Novak Djokovič Indian Wells
  • Zdroj: ČTK, SITA