Výborná správa pre daviscupový tím Slovenska: Gombos skvelú formu pretavil do prvého titulu

Norbert Gombos sa dočkal premiérového triumfuNorbert Gombos sa dočkal premiérového triumfu Zdroj: challengerdecherbourg.fr

CHERBOURG - Slovenský tenista Norbert Gombos nasadený ako siedmy sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour vo francúzskom Cherbourgu (dotácia 42 500 eur, tvrdý povrch Greenset v hale). Gombos v nedeľňajšom finále zdolal domácu šestku podujatia Benoita Paireho za 75 minút 6:1, 7:6 (4) a získal prémiu 6150 eur i 90 bodov do príslušného svetového rebríčka.

Rodák z Galanty premenil svoj štvrtý finálový pokus na challengerovej úrovni na premiérový singlový titul (vlavi bol vo finále vo Vicenze, Prostějove a Košiciach). Forma 24-ročného Gombosa je prísľubom pred budúcotýždňovým daviscupovým stretnutím proti Slovincom. Slovenský daviscupový reprezentant hral v Cherbourgu o cennú trofej aj vlani, v rozhodujúcom súboji však nestačil na Francúza Kennyho de Scheppera.

Prvý set bol jasne v réžii Gombosa, ktorý skvele podával a vďaka kvalitným returnom dvakrát prelomil súperov servis. V druhom dejstve prehrával rodák z Galanty 2:5, no v ďalších minútach vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom slávil slávil úspech. Za stavu 6:4 premenil v poradí druhý mečbal.

Gombos mal zo zisku prvého titulu obrovskú radosť. "Je to pre mňa výnimočný deň. Vlani som v Cherbourgu postúpil do prvého challengerového finále, teraz tu stojím ako šampión. Veľká vďaka patrí vám fanúšikom za to, že ste ma celý týždeň povzbudzovali. Ďakujem aj môjmu trénerovi, ktorý tu bol so mnou i mojej rodine za podporu. Benoitovi blahoželám k postupu do finále a v ďalšej časti sezóny mu prajem len to najlepšie," povedal Gombos v slávnostnom príhovore.

Na margo finálového zápasu poznamenal. "Dnes rozhodla dobrá a správna taktika na súpera. Snažil som hrať agresívne do jeho forhendu, čo je jeho slabina a držať si servis. Som veľmi rád, že som v druhom sete za stavu 2:5 ešte zabojoval a dotiahol to do úspešného konca."

Norbert Gombos (SR-7) - Benoit Paire (Fr.-6) 6:1, 7:6 (4)

Viac o téme: Benoit Paire Norbert Gombos Cherbourg
  • Zdroj: SITA, TASR