VIDEO Barcelona bližšie k cennej trofeji: Messi naštartoval favorita k pohárovému triumfu

Lionel Messi (10) a jeho gólové oslavyLionel Messi (10) a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona vyhrali v stredu v prvom zápase semifinále Španielskeho kráľovského pohára na Nou Campe nad FC Villarreal 3:1 a vytvorili si výbornú pozícu do odvety, ktorá sa bude hrať 4. marca.

Barcelona sa na Nou Campe napriek veľkej prevahe dlho nedokázala presadiť. Až v 41. minúte poslal favorita do vedenia Messi po prihrávke Suáreza. Villarreal mohol zo svojej prvej strely v zápase vyrovnať, ale brankár Ter Stegen tesne pred pauzou výborne zasiahol.

Nemecký gólman však na začiatku druhého polčasu predviedol obrovskú chybu, keď ďalekonosnú strelu Triguerosa prepustil medzi rukavicami do siete. Barcelone vzápätí vrátil vedenie Iniesta po akcii so Suárezom a po hodine hry zvýšil na 3:1 Piqué hlavou po Messiho rohu. V 71. minúte mohli domáci pridať ešte štvrtý gól, ale Neymarovu nepodarenú penaltu chytil Asenjo.

FC Barcelona - Villarreal 3:1 (1:0)
Góly: 41. Messi, 49. Iniesta, 64. Piqué - 48. Trigueros

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Copa del Rey CF Villarreal
  • Zdroj: TASR, SITA