Po päťsetovej bitke zdolal Lacko Gonzaleza, ďalším súperom bude Bulhar
MELBOURNE - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa rovnako ako jeho krajan Martin Kližan prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V úvodnom kole zdolal Argentínčana Maxima Gonzaleza po päťsetovej bitke 4:6, 6:2, 7:5, 6:7 (4), 6:2. Jeho ďalším súperom bude desiaty nasadený Bulhar Grigor Dimitrov.
V zápase medzi Lackom a Gonzalezom sa chlieb lámal v závere tretieho dejstva, v ktorom mal Juhoameričan za stavu 5:4 pri vlastnom podaní štyri setbaly, no slovenský daviscupový reprezentant ich odvrátil a v koncovke slávil úspech. Vo štvrtom sete Lacko nepremenil mečbal a v tajbrejku ťahal za kratší koniec, no v rozhodujúcom dejstve už na dvorci dominoval.
Dvojhra mužov - 1. kolo:
Martin Kližan (SR-32) - Tacuma Ito (Jap.) 7:6 (6), 6:2, 6:4
Lukáš Lacko (SR) - Máximo González (Arg.) 4:6, 6:2, 7:5, 6:7 (4), 6:1
Roger Federer (Švaj.-2) - Lu Jen-chsun (Taiw.) 6:4, 6:2, 7:5
Rafael Nadal (Šp.-3) - Michail Južnyj (Rus.) 6:3, 6:2, 6:2
Andy Murray (V. Brit.-6) - Juki Bhambri (India) 6:3, 6:4, 7:6 (3)
Tomáš Berdych (ČR-7) - Alejandro Falla (Kol.) 6:3, 7:6 (1), 6:3
Grigor Dimitrov (Bul.-10) - Dustin Brown (Nem.) 6:2, 6:3, 6:2
Thanasi Kokkinakis (Aus.) - Ernests Gulbis (Lot.-11) 5:7, 6:0, 1:6, 7:6 (2), 8:6
Kevin Anderson (JAR-14) - Diego Schwartzman (Arg.) 7:6 (5), 7:5, 5:7, 6:4
Édouard Roger-Vasselin (Fr.) - Tommy Robredo (Šp.-15) 2:3 - skreč, Robredo odstúpil
David Goffin (Belg.-20) - Michael Russell (USA) 6:3, 6:3, 5:7, 6:0
Philipp Kohlschreiber (Nem.-22) - Paul-Henri Mathieu (Fr.) 6:2, 6:2, 6:1
Ivo Karlovič (Chor.-23) - Ruben Bemelmans (Belg.) 6:4, 6:2, 6:4
Richard Gasquet (Fr.-24) - Carlos Berlocq (Arg.) 6:1, 6:3, 6:1
Leonardo Mayer (Arg.-26) - John Millman (Aus.) 6:3, 6:3, 6:2
Lukáš Rosol (ČR-28) - Kenny De Schepper (Fr.) 4:6, 6:2, 6:7 (4), 6:3, 6:4
Jérémy Chardy (Fr.-29) - Borna Čorič (Chor.) 3:6, 6:4, 7:5, 6:4
Marcos Baghdatis (Cypr.) - Teimuraz Gabašvili (Rus.) 6:2, 6:7 (5), 3:6, 6:4, 6:4
Ričardas Berankis (Litva) - Igor Sijsling (Hol.) 2:6, 6:4, 7:6 (2), 6:7 (6), 6:4
Simone Bolelli (Tal.) - Juan Monaco (Arg.) 6:3, 3:6, 6:3, 6:1
James Duckworth (Aus.) - Blaž Kavčič (Slovin.) 6:2, 5:7, 7:6 (7), 3:6, 6:2
Sam Groth (Aus.) - Filip Krajinovič (Srb.) 6:3, 7:6 (4), 6:4
Malek Jaziri (Tun.) - Michail Kukuškin (Kaz.) 6:2, 6:3, 2:6, 7:6 (3)
Marinko Matosevic (Aus.) - Alexander Kudriavcev (Rus.) 6:4, 6:7 (5), 4:6, 7:5, 6:3
Jürgen Melzer (Rak.) - Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.) 6:1, 6:4, 6:2
Dudi Sela (Izr.) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 6:4, 4:6, 3:6, 6:3, 7:5
Andreas Seppi (Tal.) - Denis Istomin (Uzb.) 5:7, 6:3, 2:6, 6:1, 6:4
Tim Smyczek (USA) - Luke Saville (Aus.) 7:6 (2), 7:5, 6:4
Joao Sousa (Portug.) - Jordan Thompson (Aus.) 6:4, 7:6 (5), 6:4
Bernard Tomic (Aus.) - Tobias Kamke (Nem.) 7:5, 6:7 (1), 6:3, 6:2
Viktor Troicki (Srb.) - Jiří Veselý (ČR) 6:3, 3:6, 6:2, 6:3
Zostávajúci pondelňajší program 1. kola dvojhry mužov:
Federico Delbonis (Arg.) - Nick Kyrgios (Aus.)
Známe dvojice v 2. kole dvojhry mužov (dolná polovica žrebu, zhora podľa "pavúka"):
Tomáš Berdych (ČR-7) - Jürgen Melzer (Rak.)
Viktor Troicki (Srb.) - Leonardo Mayer (Arg.-26)
Philipp Kohlschreiber (Nem.-22) - Bernard Tomic (Aus.)
Sam Groth (Aus.) - Thanasi Kokkinakis (Aus.)
Kevin Anderson (JAR-14) - Ričardas Berankis (Litva)
James Duckworth (Aus.) - Richard Gasquet (Fr.-24)
Lukáš Rosol (ČR-28) - Dudi Sela (Izr.)
Tim Smyczek (USA) - Rafael Nadal (Šp.-3)
Andy Murray (V. Brit.-6) - Marinko Matosevic (Aus.)
Joao Sousa (Portug.) - Martin Kližan (SR-32)
David Goffin (Belg.-20) - Marcos Baghdatis (Cypr.)
Lukáš Lacko (SR) - Grigor Dimitrov (Bul.-10)
Édouard Roger-Vasselin (Fr.) - Malek Jaziri (Tun.)
Federico Delbonis (Arg.) alebo Nick Kyrgios (Aus.) - Ivo Karlovič (Chor.-23)
Jérémy Chardy (Fr.-29) - Andreas Seppi (Tal.)
Simone Bolelli (Tal.) - Roger Federer (Švaj.-2)
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: TASR, SITA