VIDEO Výročie Škrtela v Liverpoole: Pozrite si najjagavejšie chvíle Slováka od príchodu na Anfield

FC Liverpool pripomenul výročie Martina Škrtela a jeho najžiarivejšie momenty jeho sedemročného pôsobenia v drese RedsFC Liverpool pripomenul výročie Martina Škrtela a jeho najžiarivejšie momenty jeho sedemročného pôsobenia v drese Reds Zdroj: liverpoolfc.com

LIVERPOOL - Anglický prvoligový futbalový klub FC Liverpool v nedeľu pripomenul na svojej oficiálnej internetovej stránke siedme výročie príchodu slovenského obrancu Martina Škrtela na Anfield Road. Zostavovatelia vybrali a fotograficky evokovali najlepších sedem gólov stopéra, ktorý pred siedmimi rokmi prestúpil do kádra "The Reds" z ruského Zenitu Petrohrad.

Siedmu priečku obsadil vedúci zásah Martina Škrtela do siete WBA z 2. apríla 2011, ktorý však nezabránil prehre jeho tímu na pôde súpera 1:2.

Na šiestej pozícii tróni netypický strelecký zásah Slováka, ktorý nedosiahol tradične hlavou, ale nohou. Škrtel 22. decembra 2012 otváral gólový účet stretnutia, v ktorom Liverpool rozdrvil Fulham 4:0.

Jeden z najpamätnejších momentov Škrtela na Anfielde, ktorý je ešte v čerstvej pamäti, sa odohral 13. apríla 2014, kedy Liverpool doma pokoril úradujúceho majstra Manchester City (3:2). Slovák v 26. minúte zápasu peknou hlavičkou zvyšoval na 2:0.

Štvrtá priečka patrí nedávnemu a zároveň jedinému streleckému zásahu Slováka v prebiehajúcej ligovej sezóne. Škrtel sa stal hrdinom domáceho súboja proti Arsenalu (21.12.2014), keď aj s obviazanou hlavou v 97. minúte gólom stanovil konečný rezultát 2:2.

Bronz si vybojoval gól slovenského zadáka z 26. augusta 2012, ktorým v 26. minúte otvoril gólový účet stretnutia na Anfielde proti Manchestru City. Liverpool z tohto súboja vyťažil napokon bod za remízu 2:2.

Striebornú pozíciu obstaráva gól Slováka z prestížneho finále Carling Cupu vo Wembley 26. februára 2012. Martin Škrtel v 60. minúte streleckým zásahom pre obrancu netypicky nohou zariadil proti Cardiffu cenné vyrovnanie 1:1, v predĺžení sa duel opäť nerozhodol (2:2) a v penaltách bol nakoniec šťastnejším tímom práve Liverpool.

Na prvé miesto zaradili Škrtelov hlavičkový druhý presný zásah do siete Arsenalu Londýn 8. februára 2014. Liverpool vtedy zvíťazil 5:1, Slovák skóroval v 1. a 10. minúte.

Viac o téme: Martin Škrtel Zenit Petrohrad FC Liverpool
  • Zdroj: SITA, športky