VIDEO Hudáček opäť hrdinom aj šoumenom: Pre toto ho švédski fanúšikovia tak zbožňujú!

Július Hudáček sa opäť nezaprelJúlius Hudáček sa opäť nezaprel Zdroj: Alexander Viktorson / Örebro HK

ŠTOKHOLM - Veľký podiel na víťazstve hokejistov Örebra nad lídrom tabuľky Skelleftea AIK 3:2 po predĺžení v piatkovom súboji 31. kola švédskej SHL mal Július Hudáček. Slovenský brankár domáceho tímu zneškodnil 30 z 32 striel, ktoré na neho smerovali zo súperových hokejok.

To však nebolo jediné, čím sa bývalý gólman Košíc, švédskeho Södertälje či českých Pardubíc blysol. Víťaz slovenskej extraligy opäť potvrdil povesť šoumena a po výhre svojho tímu znovu bavil internet zábavnými kúskami.

Dvadsaťšesťročný Harichovčan sa po triumfe nechal spoluhráčom vyvážať po ľade na saniach a nezaprel v sebe zabávača, keď mal na sebe bielu bradu ako Santa Claus a cez plece prevesené vrece s prekvapením. To bolo plné tričiek, ktoré potom Hudy, ako znie jedna z jeho prezývok, za búrlivého potlesku a príjemnej vianočnej hudby rozmarne vyhadzoval do publika a tešil tak vďačných fanúšikov Örebra.

"Rozmýšľal som nad tým, že prídem s niečím na tému Vianoce. Nemám deti, ktorým by som rozdal vianočné darčeky, preto rád obdarím fanúšikov," povedal o svojom najnovšom nápade Hudáček pre Expressen. Tričká s jeho podobizňou, číslom 33 a nápisom HudaShow si môžu priaznivci Örebro HK kúpiť v klubovom obchode za 150 švédskych korún (15,7 eura). Strelec víťazného gólu Örebra proti Skelleftea Martin Johansson o Hudáčkovi pre Aftonbladet povedal: "Je to rodený šoumen a fanúšikovia ho zbožňujú."

Hudáček je s 92,15 % úspešnosťou zákrokov šiestym najlepším brankárom švédskej SHL. Šancu dostal v 27 stretnutiach, v ktorých dosiahol priemer 2,12 inkasovaného gólu na zápas. Pripísal si v nich desäť výhier, päť remíz, deväť porážok a dve prehry po predĺžení. Örebro je v tabuľke SHL na 5. mieste, Skelleftea vedie tabuľku SHL s náskokom 11 bodov pred dvojicou HV 71 a Frölunda, Örebro je piate.

Viac o téme: Július Hudáček Örebro HK
  • Zdroj: športky, SITA