VIDEO Ribéry v šlágri zariadil triumf Bayernu, Hertha s kapitánom Pekaríkom neuspela

Mehdi Benatia a Stefan Kießling v hlavičkovom súbojiMehdi Benatia a Stefan Kießling v hlavičkovom súboji Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Vo večernom šlágri úradujúci majster a suverénny líder tabuľky Bayern Mníchov zvíťazil vo vypredanej Allianz Aréne nad Bayerom Leverkusen vďaka gólu Francka Ribéryho z 51. minúty 1:0. Francúzsky krídelník sa presadil volejom ľavačkou po centri Rafinhu a hlavičkovom priťuknutí od Jeromea Boatenga. Bayern tak má na čele tabuľky pred druhým Wolfsburgom naďalej sedembodový náskok, Leverkusen je v tabuľke štvrtý.

Futbalisti FC Schalke 04 rozdrvili v sobotňajšom súboji 14. kola nemeckej bundesligy Stuttgart na jeho trávniku 4:0 a pripísali si tretie víťazstvo v rade. Hetrikom sa v drese hostí blysol kamerunský útočník Maxim Choupo-Moting. Stuttgart zaznamenal piatu prehru v siedmom domácom tohtosezónnom zápase a opäť sa ocitol na samom dne tabuľky, Schalke je piate.

Borussia Mönchengladbach sa po troch prehrách dočkala trojbodového zisku, keď zdolala na domácom trávniku Herthu Berlín tesne 3:2. Slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík odohral v drese hostí s kapitánskou páskou celé stretnutie.

Krízovým obdobím prechádza Kolín, ktorý podľahol Augsburgu 1:2 a zaznamenal tretiu prehru za sebou. Slovenský reprezentant Dušan Švento hral za domácich prvý polčas. Augsburg po štvrtom víťazstve poskočil v tabuľke na priebežnú tretiu priečku, druhý je Wolfsburg, ktorý triumfoval na ihrisku Hannoveru 3:1.

V ďalšom stretnutí Paderborn uhral doma s Freiburgom remízu 1:1, bod pre domácich zachránil minútu pred vypršaním riadneho hracieho času Elias Kachunga. Slovenský reprezentant v službách Freiburgu Karim Guédé odohral za hostí záverečnú štvrťhodinu.

Hannover - Wolfsburg 1:3 (1:1)
Góly: 45. Joselu - 4. De Bruyne, 69. Dost, 85. Arnold

Kolín nad Rýnom - Augsburg 1:2 (1:0)
Góly: 13. Ujah - 53. Djurdjič, 90. Esswein
Dušan Švento (Kolín nad Rýnom) odohral prvý polčas

Mönchengladbach - Hertha Berlín 3:2 (1:1)
Góly: 9. Jantschke, 53. Raffael, 83. T. Hazard - 45. Schieber, 90.+ S. Kalou (z pok. kopu)