VIDEO Slovan zdolal Mytišči po nájazdoch: Hrdinom belasých Slovinec Tičar!

Rok Tičar sa stal hrdinom bratislavského SlovanaRok Tičar sa stal hrdinom bratislavského Slovana Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava uspeli v sobotňajšom domácom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď tím Atlant Mytišči zdolali 2:1 po samostatných nájazdoch. "Belasí" mali v súboji streleckú prevahu, ale gólmana Engrena prekonal len Tičar. Za hostí vyrovnal Leščenko a v najazdoch rozhodol o triumfe Slovana Tičar.Bratislavčanom sa v posledných dueloch nedarí, keď v ostatných deviatich súbojoch strelili len 8 gólov a získali v nich len osem bodov.

V úvode stretnutia mali miernu prevahu hostia z moskovského predmestia, no nepodarilo sa im skórovať ani pri vylúčení Murleyho. V početnej nevýhode zaujal neúspešný únik L. Nagya a v ďalšom priebehu I. tretiny na domácej strane pokus Surového či nevyužitá presilovka. Slovan sa dočkal v 19. min, keď Tičar nachytal Engrena na "hruškách" a gólman hostí si strelu Slovinca z nulového uhla zasunul do vlastnej bránky - 1:0.

Odpoveď súpera prišla v 23. min - Leščenko sa pred bránkou zbavil Štajnocha a z otočky prekonal Backlunda - 1:1. Na opačnej strane mieril len do Engrenovej lapačky L. Nagy a gólom sa neskončila ani spolupráca Netíka s Tičarom. V 35. min nepochodil Netík, ktorého pokus zneškodnil brankár Atlantu.

Na začiatku tretej časti mali hostia výhodu päťminútovej presilovky, keď pod sprchy predčasne putoval Surový. V ďalšom priebehu III. tretiny sa obaja súperi snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no nepodarilo sa to Slovanu ani Atlantu.

V predĺžení kapitán Bartovič nepremenil trestné strieľanie a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich o triumfe Slovana rozhodol Tičar.

Slovan Bratislava - Atlant Mytišči 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 19. Tičar (Jeglič), rozhodujúci sam. nájazd Tičar - 23. Leščenko (Levickij)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Surový (Slovan) 5+DKZ za seknutie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Naumov, Soin - Balodis, Birin (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Backlund - Štajnoch, Sigalet, J. Brejšák, Baranka, Sersen, V. Mihálik - Surový, Murley, Bartovič - L. Nagy, V. Nedorost, Vondrka - Netík, Tičar, Jeglič - A. Šťastný, Bližňák, Ölvecký

Atlant: Engren - Gilroy, Korobov, Novopašin, Němec, Ťuľapkin, Dyblenko, Jarullin - A. Černov, Engqvist, Šmeľov - Sošnikov, P. Vrána, Potapov - I. Radulov, Bodrov, Viačeslav Kozlov - Leščenko, O. Jašin, Levickij

Tičar 1:0

Leščenko 1:1

Bartovičov nepremenený nájazd

V novembri Slovan odohral desať zápasov a nazbieral v nich len 11 bodov. V tejto sezóne majú "belasí" na svojom konte z 32 duelov dovedna 40 bodov so skóre 68:80, Atlant nazbieral o bod viac. Po sobote figurujú Bratislavčania na poslednom 14. mieste tabuľky Západnej konferencie. Za 8. priečkou znamenajúcou prienik do play-off zaostáva bratislavský tím o osem bodov.

Najbližšie sa Slovan predstaví v pondelok 1. decembra o 19.00 h opäť doma proti Metallurgu Novokuznecku, po tomto súboji ho čakajú zápasy v Soči a v Moskve proti Dinamu.

Viac o téme: Atlant Mytišči HC Slovan Bratislava Rok Tičar
  • Zdroj: SITA, sportky.sk