VIDEO Košičania ukončili jeseň víťazne, Trenčania v Myjave nevyužili šancu na prvenstvo

Gólová radosť KošičanovGólová radosť Košičanov Zdroj: SITA

KOŠICE - Futbalisti MFK Košice zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí Fortuna ligy nad MFK Ružomberok 2:1. V dôležitom súboji dvoch tímov z dolného konca tabuľky lepšie začali hostia z Liptova, ktorých poslal do vedenia v 13. min Juraj Vavrík po peknej priamočiarej akcii do odkrytej obrany domácich. Košicanom stačilo necelých 12 minút na otočenie výsledku.

Vyberte si svoj zápas:
MFK Košice - MFK Ružomberok
ViOn Zlaté Moravce - ŽP Šport Podbrezová
Spartak Myjava – AS Trenčín

Košice sa s trénerom Látalom rozlúčili víťazstvom

V 23. min najprv Omar Diaby po odrazenej lopte zvnútra šestnástky vyrovnal a v 34. min Nermin Haskič po ukážkovej práci s loptou v pokutovom území súpera strelil víťazný gól košického tímu. V druhom polčase už gól nepadol. Košičania sa rozlúčili s ligovou jeseňou víťazstvom a v neúplnej tabuľke poskočili na 7. priečku. Ružomberčania zatiaľ zostali na predposlednom 11. mieste.

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:1 (2:1)
Góly: 23. Diaby, 34. Haskič - 13. Vavrík. ŽK: Viazanko, 785 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Kavka (76. Ostojič), Korijkov, Huk, Sekulič - Šinglár - Bašista, Bukata, Viazanko, Haskič (90. Dimun) – Diaby (82. Škutka)
MFK Ružomberok: Putnocký - Lupták, Práznovský, Kružliak, Lovás - Nagy - Turčák (46. Gerát), Vavrík (79. Habánek), Janič, Almaský - Zreľák

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Som rád, že sme tento ťažký zápas zvládli. Chceli sme sa rozlúčiť víťazstvom, čo sa nám podarilo. Do zápasu sme vstúpili zle, súper nám dal z brejku gól. O to viac si to víťazstvo vážim. Skóre sme mohli ešte zvýšiť, mali sme viacero pekných akcií."

Ivan Galád, tréner MFK Ružomberok: "Pripravovali sme sa na to, ako by sme mohli domácich prekvapiť. Po rýchlom protiútoku sa nám podarilo streliť im prvý gól. V priebehu celého zápasu boli domáci lepší. Strelili dva pekné góly a zaslúžene zvíťazili."

Zlaté Moravcami pred vlastnými divákmi zdolali Podbrezovú

Hráči ViOnu Zlaté Moravce zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 19. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy nad nováčikom z Podbrezovej 1:0. O troch bodoch pre zverencov Branislava Mráza rozhodol v 72. min sošný útočník Karol Pavelka. Domáci sa týmto dôležitým víťazstvom bodovo takmer dotiahli na svojho sobotného súpera - ViOnu patrí s 20 bodmi desiata priečka, Podbrezová má o bod viac a v tabuľke figuruje na deviatom mieste.

ViOn Zlaté Moravce - ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0)
Gól: 72. Pavelka. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Sabo - Michal Pančík, 860 divákov

Zlaté Moravce: Kováč – Pavlenda, Nikolič, Pintér, Chren – Orávik, Sabo (88. Szöke), Charizopulos, Mikinič - Ďurica (60. Djuričič) - Pavelka (80. Mujkoš)
Podbrezová: Hanák – Andrič, Kupčík, Greško, Nosko – Kochan - Gál-Andrezly (75. Nworah), Karaš (66. J. Pančík), Podio (46. Harvilko), M. Pančík - Vaščák

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: "Po krutej prehre so Žilinou sme dnes vybojovali veľmi dôležité víťazstvo. Nebolo to vôbec jednoduché, hráči bojovali, boli trpezliví a prišla šanca, ktorú sme využili. Dnešné víťazstvo si veľmi ceníme. Máme pred sebou ešte dohrávku na Slovane, kde pôjdeme skromne, ale s cieľom bodovať."

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: "Mali sme veľmi dobré vstupy do oboch polčasov. Hlavne Vaščákova šanca v úvode bola stopercentná, škoda, že sme z nej nedali gól. Výkon mužstva nebol zlý, súper však z jednej strely na bránku strelil gól. Dnešná prehra je pre nás naozaj krutá."

Trenčín nevyužil šancu na prvenstvo po jeseni a prehral v Myjave

Hráči Spartaka Myjava otočili nepriaznivo sa vyvíjajúci duel 19. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy proti AS Trenčín. "Kopaničiari " prehrávali v 23. min gólom Harisa Hajradinoviča, v 56. min vyrovnal Filip Oršula. O troch bodoch pre domácich rozhodol v 76. min najlepší strelec Myjavčanov Štefan Pekár. Myjava sa vďaka výhre dostala na štvrtú priečku ligovej tabuľky, Trenčínu patrí druhé miesto za vedúcou Žilinou, ktorá má o zápas menej.

Spartak Myjava – AS Trenčín 2:1 (0:1)
Góly: 57. Oršula, 77. Pekár (z 11 m) - 22. Hajradinovič. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Kleščík – Čögley, 1841 divákov

Myjava: Solnička – Ciprys (87. Švec), Jánošík, Černáček, Beňo – Oršula (69. Jastráb), Marček, Duga (80. Častulín), Pekár, Daniel – Kuzma
Trenčín: Šemrinec – Čögley (80. Bero), Rundič, Kleščík, Holúbek - Lobotka – Guba (67. Mondek), Mišák (67. Rabiu), Hajradinović, Simon – Jairo

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Ja som spokojný s výsledkom a v druhom polčase aj s výkonom. Mužstvo ukázalo charakter, dokázalo zápas otočiť. S kvalitným súperom sa pobilo o výsledok. Dali sme dva góly a myslím si, že sme zápas zaslúžene vyhrali, v druhom polčase sme boli lepším mužstvom. Mužstvo ide od zápasu k zápasu výkonnostne hore, napreduje a škoda, že je koniec jesene, pretože momentálne si trúfame na každého v lige."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Odohrali sme dva rozdielne polčasy. V prvom polčase sme mali celkom slušný vstup do zápasu, dobre sme kontrolovali celý priebeh, domácich sme prakticky do ničoho nepustili. Dali sme gól, vyhrávali sme 1:0, boli sme na koni. Hráčov sme cez polčas nabádali, aby sme sa snažili ešte dostať do šancí, aby sme strelil gól na 2:0. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo. I keď sme mali veľkú šancu Simonom. Prakticky hneď z protiútoku sme dostali gól. Takisto druhý gól, ktorý sme dostali, bol z pozície vo vlastnej šestnástke. O priaznivý výsledok sme prišli chvíľkovou nedôslednosťou, ktorá možno v niektorých zápasoch išla s nami aj do druhých zápasov. Sme z toho trochu rozčarovaní."

Viac o téme: MFK Košice MFK Ružomberok
  • Zdroj: SITA, TASR