Čierna séria Edmontonu pokračuje, Marinčin pri prehre v Nashville nehral

Hráči Nashvillu po góle v predĺženíHráči Nashvillu po góle v predĺžení Zdroj: SITA

NEW YORK - Gól švédskeho útočníka Filipa Forsberga v predĺžení rozhodol o triumfe hokejistov Nashville v jedinom dueli zámorskej NHL v noci na piatok nad Edmontonom 1:0. Čistým kontom sa v bránke víťazného tímu blysol fínsky gólman Pekka Rinne, slovenský obranca Martin Marinčin sa na súpisku "olejárov" nezmestil.

Dvadsaťročný Forsberg sa strelecky presadil 65 sekúnd pred koncom nadstavenia a zaznamenal svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne profiligy. Rinne predtým na začiatku predĺženia zneškodnil trestné strieľanie v podaní Jordana Eberleho a vďaka 37 úspešným zákrokom sa stal prvou hviezdou duelu. Pripísal si už 34. čisté konto v NHL. Pre Nashville to bolo tretie víťazstvo za sebou, Edmonton prehral ôsmykrát v sérii a je s odstupom na poslednom mieste tabuľky Západnej konferencie.

Nashville - Edmonton 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 64. F. Forsberg (Josi, Weber)

Viac o téme: Martin Marinčin Edmonton Oilers Nashville Predators