Slovan pred prázdnymi tribúnami bez gólu: Po tejto prehre belasých diváci vypískali

Zľava: Ladislav Nagy zo Slovana a brankár Harri Säteri a Igor Golovkov z ViťazaZľava: Ladislav Nagy zo Slovana a brankár Harri Säteri a Igor Golovkov z Viťaza Zdroj: SITA

Ďalsia prehra futbalovým výsledkom 0:2 a opäť zápas bez streleného gólu. Hokejisti Slovana Bratislava už môžu na play off reálne zabudnúť, hoci matematická šanca stále žije. Podľa hráčov bol kľúčový práve zápas s Víťazom Podolsk, no ten belasí prehrali napriek tomu, že prestrieľali súpera 34:16. Záverečný úder inkasovali do prázdnej bránky z hokejky hviezdneho Maxima Afinogenova. Zápas sledovalo len niečo viac ako 7-tisíc divákov, tí Bratislavčanov po prehre vypísali. Ďalší zo série domácich zápasov ich čaká v sobotu s Atlantom Mytišči.

Belasí hrajú ako cez kopirák v porovnaní s ostatnými duelmi. Aktívne smerom dopredu, zaujímavo pre divákov, vedia si vytvoriť šance a prestrieľať súpera, no nedokážu dať gól. V prvej tretine mal Slovan štyri vyložené šance, no nič z toho.

V druhej tretiny obraz hry zostal rovnaký, pomer striel bol 18:8 v prospech domácich, no bez gólu. Zápas, ktorému chýbala bojovnosť a náboj, zaujímavý byť nemôže, na štatistiku sa nehrá. Po polovici hry unikol v oslabení Nagy, mal dostatok času aj priestoru zakončiť, no delovku vypálil iba do gólmana Sateriho, čo bol jasný dôkaz zbrklosti a neschopnosti belasých streliť gól. A následne z nenápadnej šance sa dostal do vedenia Víťaz, ktorý ťažil z početnej výhody.

Belasí si naďalej utvárali šance, no gól dať nevedeli. Štyri minúty pred druhou prestávkou mal azda tutovku Vondrka, no ani on svoj pokus nepremenil. Piskot si vyslúžili aj ruskí arbitri, ktorí akoby chceli podržať Podolsk - jeho hráčov nevylučovali, na strane Slovana videli aj to, čo azda nik iný. Navyše slovanistov vykazujú z pásma pri každej situácii, keď sa to čo i len trošku dá. V závere dovolili proti pravidlám prestriedať hosťom a následne nevideli ani jasnú sekeru na slovanistov.

Slovan v tretej tretine ešte pridal, zvýšil počet streleckých pokusov, delovky posielali na gólmana Podolska belasí z každej pozície, dobre forčekovali, ale bránka súpera bola akoby zakliata. Belasí päť minút pred koncom nevyužili ani dvojminútovú presilovku, odohrali ju nesústredene a rozhárane bez výraznejšieho tlaku. Koniec všetkých šancí dal polminúty pred koncom zápasu do prázdnej bránky kapitán Podolska Maxim Afinogenov - najväčšia hviezda tímu tak definitívne rozhodla o ďalšej prehre Slovana.

Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 29. Cyganov (Kempe, Horák), 60. Afinogenov (Kempe). Rozhodcovia: Gamalei, Gusev - Strelcov, Tarasov, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7719 divákov.

Slovan Bratislava: Backlund – Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen, Mihálik, Luža – Surový, Murley, Bartovič - Ružička, Nedorost, Nagy - Jeglič, Tičar, Vondrka – Šťastný, Bližňák, Ölvecký

Viťaz Podoľsk: Säteri - Porseland, Vereščagin, Semionov, Grebeškov, Selezňov, Golovkov, Berďukov, Kudinov - Kempe, Horák, Cyganov – Afinogenov, Kučeriavenko, Šitikov – Koroľov, Kousal, Soloduchin – Ivanov, Jakubov, Vyglazov

Cyganov 0:1

Afinogenov 0:2

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Na svoj tím nemôžem povedať jednu negatívnu vec, odohrali sme dobrý zápas. Predviedli sme taký hokej, aký chceme hrať. Korčuľovali sme, dobre sme sa hýbali, útočili sme a boli sme dobrí v osobných súbojoch. Jediné, čo nám chýbalo, boli góly. Neviem, prečo máme takú smolu, ale ak budeme takto hrať aj ďalej, začnú padať aj góly."

Oleg Orechovskij, tréner Podoľska: "Prvú tretinu sme zvládli celkom dobre. Druhá bola pre nás ťažšia, protivník viac tlačil, bol aktívnejší, no náš brankár nás podržal. Súper hral dobre aj v obrane. Som rád, ako sme dnešný zápas zvládli. Mali sme iba deň pauzu a boli sme vyčerpaní fyzicky aj psychicky, ale táto výhra nám pomohla."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Víťaz Podolsk
  • Zdroj: SITA, TASR, kt; Športky