Nezastavitelní Slováci v NHL: Tatar s Jurčom hviezdami, Halák vychytal triumf, Gáborík skóroval

Jack Johnson a Tomáš TatarJack Johnson a Tomáš Tatar Zdroj: SITA

NEW YORK – Až šesť slovenských hokejistov bodovalo v noci na stredu v zámorskej NHL. Dvojbodoví Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo si vyslúžili honor hviezd zápasu, v ktorom Detroit vyhral na ľade Columbusu 5:0.

Brankár Jaroslav Halák vychytal triumf NY Islanders nad Tampou Bay 5:2, jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský raz asistoval. Gólové prihrávky ozdobili pri víťazstvách aj výkony Andreja Meszároša z Buffala a Andreja Sekeru z Caroliny, Marián Gáborík zaznamenal presný zásah a jeho Los Angeles vyhralo nad Floridou 5:2.

Detroit vyučoval v Columbuse, keď ho za suverénnym triumfom 5:0 nasmeroval v prvej tretine šiesty gól v sezóne v podaní Tatara, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný. Tretí zásah hostí pridal v záverečnej časti v presilovke Jurčo a otvoril si tak strelecký účet v tejto sezóne profiligy. Obaja slovenskí útočníci ešte navyše pridali bod za asistenciu, Tatar sa stal druhou a Jurčo treťou hviezdou stretnutia. Brankár Detroitu Jimmy Howard oslávil svoj 300. zápas v NHL 19. čistým kontom kariéry.

Kým pre Tatara to bol šiesty presný zásah v sezóne, Jurčo trafil vôbec prvýkrát. "Je to fantastický pocit. Už dlho som nedal gól a ani som neveril, keď som skóroval. Dúfam, že som konečne prelomil smolu a góly budú pribúdať," povedal šťastný Jurčo, ktorý sa stal druhou, Tatar treťou hviezdou duelu. Jurčo priznal, že po tom, ako ho tréner Mike Babcock nechal tri zápasy po sebe sedieť na tribúne, začal cítiť tlak. "Tento gól mi pomôže najmä psychicky. Ale snažil som sa stále pozerať na veci pozitívne. Verím, že ma to naštartuje."

Halák predviedol 26 úspešných zákrokov pri víťazstve Islanders nad Tampou Bay 5:2, jeho krajan Višňovský odohral vyše 20 minút a v tretej tretine asistoval v presilovke pri štvrtom góle domácich. Buffalo prekvapilo hladkým triumfom 4:1 nad San Jose, na ktorom sa Meszároš podieľal gólovou prihrávkou v poslednej minúte duelu. Carolina v prestrelke brala po výsledku 6:4 všetky body z Dallasu, Sekera odohral za hostí viac ako 25 minút, pripísal si siedmu asistenciu v ročníku i dva plusové body. Gáborík dosiahol svoj tretí gól v sezóne, v presilovej hre zvýšil bekhendom náskok Los Angeles proti Floride už na 3:0 a domáci napokon vyhrali 5:2.

Boston - St. Louis 2:0

New York Islanders - Tampa Bay 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Góly: 21. Clutterbuck, 33. Grabovskij (Nielsen, Okposo), 34. Strome (Dehaan), 41. Nelson (Ľ. VIŠŇOVSKÝ, Nielsen), 49. Cizikas (Okposo, Nelson) - 12. Killorn (Garrison, Drouin), 43. Palát (Carle, Kučerov)
Jaroslav Halák odchytal celý zápas, mal 26 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja NYI) odohral 20:38 min, 0+1, 2 strely

Columbus - Detroit 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Góly: 11. TATAR (J. Ericsson, B. Smith), 22. Nyquist (Abdelkader, Franzén), 45. JURČO (Dekeyser, Sheahan), 47. Sheahan (B. Smith, TATAR), 59. Helm (JURČO, Cleary)
Tomáš Tatar sa stal druhou hviezdou zápasu, odohral 14:42 min, 1+1, +2, 6 striel, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) sa stal treťou hviezdou zápasu, odohral 12:57 min, 1+1, +1

Buffalo - San Jose 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 26. Deslauriers (McCormick, Ristolainen), 32. B. Gionta (Flynn, Myers), 40. Flynn (B. Gionta, M. Weber), 60. B. Gionta (Myers, MESZÁROŠ) - 31. Burns (J. Thornton, Couture)
Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 15:21 min, 0+1

Toronto - Nashville 2:9 (0:3, 0:1, 2:5)
Góly: 49. Santorelli (Komarov), 51. Kadri (Phaneuf, Franson) - 2. Beck (S. Weber, Gaustad), 11. D. Roy (Cullen, Ellis), 17. Beck (F. Forsberg, S. Jones), 39. Nyström (Beck, Ekholm), 41. Ribeiro (Ellis), 42. F. Forsberg (S. Weber, Ribeiro), 44. Jarnkrok (C. Wilson, S. Weber), 46. Josi (Nystrom, Gaustad), 58. C. Wilson (C. Smith, Jarnkrok)
Richard Pánik (Toronto) odohral 6:39 min, 2 tr. min

Montreal - Pittsburgh 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Góly: 8. Bennett, 10. Downie (Letang, Bennett), 21. B. Sutter (Bennett, Downie), 40. Crosby (Malkin, Hörnqvist)

Winnipeg - New Jersey 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 22. Perreault (Stuart), 24. Scheifele (Frolík, Bogosian), 57. Frolík (Lowry) - 42. Eliáš (Havlát, Brunner)

Dallas - Carolina 4:6 (2:0, 0:4, 2:2)
Góly: 2. Jamie Benn (Fiddler, Oleksiak), 17. Seguin (Klingberg, Spezza), 43. Eakin (Goligoski, Jamie Benn), 53. Seguin (Klingberg, Eakin) - 23. Skinner (McClement), 27. Dwyer (Liles), 29. Rask (Liles, Gerbe), 36. Tlustý (Lindholm, E. Staal),41. E. Staal (Faulk, SEKERA), 57. E. Staal (Riley Nash)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 25:07, 0+1, +2

Calgary - Anaheim 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 44. Hudler (Markus Granlund, Brodie), 50. Wideman (Markus Granlund), 54. Wideman (Gaudreau), rozhodujúci sam. nájazd Monahan - 16. Vatanen (Silfverberg), 33. Beleskey (Lindholm, Vatanen), 56. Palmieri (Fowler, Vatanen)

Arizona - Washington 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 22. Ekman-Larsson (Gagner, Rieder) - 12. Beagle (Chimera), 64. Fehr (Orpik, Carlson)

Los Angeles - Florida 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)
Góly: 25. M. Greene (McNabb, Kopitar), 30. J. Carter (King, J. McBain), 35. GÁBORÍK (Kopitar, Muzzin), 40. Regehr (J. Carter, Doughty), 57. D. Brown (Justin Williams, McNabb) - 43. Hayes (Huberdeau, Bjugstad), 47. J. Jokinen (Trocheck, Hayes)
Marián Gáborík (LA) odohral 13:54 min, 1+0, +1, 2 tr. min, Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:02 min, 0+0, -1

Viac o téme: Jaroslav Halák Marián Gáborík Tomáš Jurčo Tomáš Tatar
  • Zdroj: TASR, SITA, nhl.com