VIDEO Majstrovský Slovan opäť prehral: Triumf Senice v závere zariadil najlepší ligový strelec

Ján Kalabiška a Igor Žofčák v súboji o loptuJán Kalabiška a Igor Žofčák v súboji o loptu Zdroj: SITA

SENICA - Futbalisti FK Senica si v nedeľňajšom večernom stretnutí 17. kola najvyššej slovenskej súťaže poradili s hráčmi ŠK Slovan Bratislava 2:1. Prvý polčas zápasu sa skončil zmierlivo 1:1, keď v 30. minúte poslal do vedenia domácich Seničanov kapitán Juraj Piroska a o päť minút neskôr vyrovnal hosťujúci krajný obranca Erik Čikoš. Minútu pred koncom riadneho hracieho času rozhodol o triumfe Senice najlepší strelec Fortuna ligy Ján Kalabiška.

Prvý polčas priniesol vyrovnaný zápas a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V úvodnej päťminútovke zaujali šance na strane hostí Kubíka a na strane domácich Hlohovského. Krídelník Slovana sa dostal do zakončenia aj v 21. minúte, keď mu technickú strelu Šulla efektne vyrazil na roh. Záhorákom vyšiel v 29. minúte rýchly protiútok, na začiatku ktorého bol brankár Šulla. Ten rýchlo vyhodil loptu na Hlohovského, ktorý ju potiahol po pravej strane z vlastnej polovice až po súperovu šestnástku, v pokutovom území ideálne našiel senického kapitána Pirosku a ten z prvej nedal Pernišovi šancu. Záhoráci sa z vedenia však dlho netešili, keď už o šesť minút bolo vyrovnané. Čikoš sa dostal po opakovanom centri k lopte a spoza šestnástky po zemi k ľavej žrdi vyrovnal. Potom zaujala ešte Halenárova nepríjemná strela z 30 m, keď lopta preletela tesne nad Šullovu bránu.

V 2. polčase sa hralo prevažne v strede poľa. V jeho úvode boli aktívnejší Slovanisti, na kopačkách Záhorákov bolo až priveľa nepresností. Do streleckých pokusov sa obe mužstvá dostávali len veľmi ťažko a brankári nemali takmer žiadnu prácu. Do vedenia sa mohli dostať hostia v 55. minúte, ale Soumahovu strelu z otočky Šulla vyrazil a rovnako si robinzonádou poradil aj s dorážkou Kubíka. Domácim sa v útoku presadzovalo ťažko a nepomáhali im ani štandardné situácie. Nebezpečná bola krídelná akcia Kubíka v 75. minúte, ale jeho krížna strela preletela tesne vedľa Šullovej brány. Domácim vyšiel fantasticky záver stretnutia, keď v 88. minúte vymyslel akciu striedajúci Kosorin. Z jeho prihrávky profitoval Kalabiška, ktorý z otočky skóroval povedľa brankára Perniša. Seničania tak po takmer 4 rokoch opäť zdolali bratislavský Slovan.

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)
Góly: 30. Piroska, 89. Kalabiška - 35. Čikoš, ŽK: 90.+ Hlohovský - 82. Niňaj, 84. Halenár, rozhodovali: Hrčka - Sluk, Špivak, 2391 divákov

Senica: Šulla - Chvátal, P. Pavlík, Pillár, R. Mazáň - T. Kóňa, Hušek - Hlohovský (90.+ S. Mráz), Piroska, Kalabiška - Mukendi (58. Kosorin)

Slovan: D. Perniš - Čikoš, D. Hudák, Niňaj, Jablonský - Štefánik (80. Lásik), Grendel - F. Kubík, Soumah (62. Vittek), Žofčák (73. Milinkovič) - Halenár

Pavel Hapal, tréner FK Senica: "Spokojný som s výsledkom, nie s hrou. Kto chodí na domáce zápasy, videl, že sme odohrali jeden z najslabších zápasov. Sčasti to bolo spôsobené aj tým, že Slovan hral dobre. Do kabíny sme odchádzali za stavu 1:1. Očakával som, že v druhej časti stratí Slovan dych. Vyčkávali sme na jednu príležitosť a tá prišla, keď po prihrávke Kosorina skóroval Kalabiška. Slovan bol asi futbalovejším tímom, no my sme to odmakali a boli sme odmenení troma bodmi."

Jozef Chovanec, tréner Slovana: "Po zlom výsledku na Sparte sme si chceli napraviť reputáciu a myslím si, že sa nám to po športovej stránke podarilo. V 29. minúte sme inkasovali, potom sa nám podarilo vyrovnať. Vytvorili sme si príležitosti, no veľa z nich sme nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Myslím si, že sme podali dobrý výkon, za posledné zápasy ten najlepší, no na body nám nestačilo. Súperovi gratulujem."

Viac o téme: FK Senica ŠK Slovan Bratislava Slovenská Fortuna liga
  • Zdroj: SITA, TASR