VIDEO Dych vyrážajúce góly z Austrálie: Tieto dva exportné zásahy skolili úradujúceho majstra

Gólové oslavy futbalistov Sydney FC Gólové oslavy futbalistov Sydney FC Zdroj: abc.net.au

BRISBANE - Aj u protinožcov v Austrálii futbal divákom prináša nádherné športové momenty, ktoré potešia oko každého futbalového fanúšika. Až dva takéto dych vyrážajúce "kúsky" mali možnosť diváci vidieť v predohrávanom súboji na štadióne Lang Park, kde domáci obhajca majstrovského titulu Brisbane Roar privítal Sydney FC. Krásne gólové momenty, o ktoré sa postarali hosťujúci futbalisti, rozhodne stoja za pozretie!

O prvý famózny zásah do siete trápiaceho sa obhajcu titulu sa postaral v 28. minúte duelu rakúsky kapitán Marc Janko. Viac ako 14 tisíc divákov malo možnosť najprv vidieť krásne spracovanie na hrudi a následný presný volej z ľavačky Rakúšana zhruba z 35-tich metrov. Milimetrová presnosť znamenala, že brankár domácich Jamie Young, ktorý sa po zlom výkope vracal do bránky, nemal šancu zasiahnuť. Famózny gól Janka s určitosťou možno zaradiť medzi najkrajšie góly v 10-ročnej histórii austrálskej najvyššej futbalovej súťaže.

Pozadu neostal ani srbský záložník a klubový kolega Rakúšana Miloš Dimitrijevič, ktorý presnou ďalekonosnou strelou v 54. minúte poistil a definitívne spečatil triumf hosťujúceho celku. Aj jeho parádny zásah spĺňa tie najvyššie parametre.

Nečakaný rozpačitý vstup úradujúceho majstra do sezóny sa vďaka týmto dvom prekrásnym zásahom prehlbuje. Brisbane po troch kolách nezískalo ani jediný bod a na chvoste tabuľky figuruje s nelichotivým skóre 3:7. Naopak hosťujúce Sydney aj po troch kolách drží svoju neporaziteľnosť.

Viac o téme: Marc Janko Sydney FC Brisbane Roar FC Miloš Dimitrijević
  • Zdroj: športky