VIDEO Hokejový Slovan sa dočkal víťazstva: Čiernu sériu prelomil v KHL skvelý Nagy

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hcslovan.sk

CHANTY-MANSIJSK - Po štyroch prehrách sa hokejisti bratislavského Slovana dočkali, bodovať sa im podarilo v Chanty-Mansijsku proti Jugre, nad ktorou vydreli víťazstvo 4:3 po samostatných nájazdoch. Hrdinom zápasu bol strelec Slovana Ladislav Nagy, ktorý dal prvý gól, na druhý prihral a tretí vypracoval, navyše ako jediný premenil svoj pokus v nájazdovom rozstrele. Belasí na tripe v Rusku pokračujú ďalšími dvoma súbojmi.

Slovan mal od úvodu navrch, ale iba vďaka presilovke - na hokejkách Bratislavčanov videli diváci priveľa nepresností. Vondrkov pokus skončil v početnej výhode na žrďke. Čo sa nepodarilo v presilovke, podarilo sa slovanistom v 6. min, keď sa ujali vedenia. Po vyhratom buly to napálil od modrej Tomáš Starosta, Ladislav Nagy puk usmernil do bránky.

Vzápätí prišlo vyrovnanie, v ktorom mal prsty Čech Lukáš Kašpar, ktorý naviazal na seba obrancov a skóroval ostrostrelec Maxwell. Vzápätí mal Slovan dve veľké šance vo vlastnom oslabení, no Jugra udrela a zvýšila vedenie, keď sa presadil delovkou od modrej Pepeljajev.

Skvelý hokej, za prvých desať minút tri góly a niekoľko ďalších šancí. Po prestrelke v úvode sa náboj vytratil a dobrý zápas sa menil stále viac na veľký boj o body, ktoré každý zo súperov veľmi potrebuje. Slovanisti sa síce dostávali do šancí, no ich hre chýbala kreativita a moment prekvapenia, niečo navyše. Tri vylúčenia v druhej tretine a zlá štatistika na vhadzovaniach či čo sa striel na bránku týka z pohľadu Slovana vyústila do tretieho gólu Jugry.

Jej hráči sa presadili v presilovke, no vzápätí dokázali belasí opäť znížiť na rozdiel gólu - akciu naštaroval Starosta a gól padol po spolupráci Nagya s Jegličom. Zle sa v dueli predviedol aj gólman Bratislavčanov Backlund, ktorý dostával lacné góly a nechytil toho veľa.

Belasí mali v tretej tretine presilovku, no nič nevymysleli. Následne sa však ubránili výhode domácich a vďaka vydrenému gólu s dávkou šťastia získali aj psychologickú výhodu: perfektnú prácu pred bránkou spravil Ladislav Nagy, dozadu poslal puk naslepo a tam si nakorčuľoval fanúšikmi nechcený obor v obrane Bratislavčanov Vladimír Mihálik. Ten hrá prvý duel od príchodu rénera Petriho Matikainena a za dôveru sa takto odmenil.

Boj o body nepriniesol ďalší gól ani v predĺžení. Pred nájazdmi Jugra vymenila brankára, Birjukova vymenil Gorjačevsky a ten pustil za svoj chrbát jediný puk z hokejky Ladislava Nagya. Keďže však iný gól v nájazdoch nepadol, z dvoch bodov sa tešil bratislavský tím.

Jugra - Slovan Bratislava 3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0) po samostatných nájazdoch

Góly: 7. Maxwell (Kašpar), 10. Pepeljajev (Maxwell, Magogin), 37. Gusev (Larsen, Chibisov) - 6. Nagy (Starosta), 38. Jeglič (Nagy), 47. Mihálik (Nagy), rozhodujúci nájazd premenil Nagy

JUGRA: Birjukov (na nájazdy Gorjačevsky) - Larsen, Mamkin, Sergejev, Želdakov, Stalnov, Sokolov, Pepeljajev, Putilov - Gorbunov, Maxwell, Kašpar - Bulianskij, Magogin, Gusev - Čibisov, Romancev, Bortnikov - Jacenko, Točickij, Korenev

SLOVAN: Backlund - Štajnoch, Sigalet, Sersen, Baranka, Foster, Starosta, Mihálik - Netík, Surový, Bartovič - Vondrka, V. Nedorost, Hudáček - Nagy, Tičar, Jeglič - Kudrna, Bližňák, Lunter

Rozhodujúci nájazd Ladislava Nagya:

Takto Slovan strelil prvý gól zápasu

Druhý gól slovanistov

Hráčov Slovana zastihlo na Sibíri v Jugre sneženie a chladné počasie. Ako sami vidíme, už v októbri sú tu slušné mínusové teploty, zima je tu však úpne iná ako doma – príjemnešia, dá sa to zvládnuť. Aktuálne je okolo -10, v zimných mesiacoch však teplomer často ukazuje aj -30 stupňov,“ povedal pre hcslovan.sk Tomáš Starosta, ktorý v tomto meste odohral tri sezóny.

Minulý rok belasí oba vzájomné duely vyhrali po nájazdoch, keď rozhodol Tomáš Netík - v Bratislave zvíťazili 3:2. v Chanty-Mansijsku 1:0. Po súboji v Chanty-Mansijsku o 15.30 h (naživo na Sport2 HD) pokračujú belasí zápasmi v Nižnekamsku a Togliatti.

Viac o téme: Jugra Chanty-Mansijsk HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: kt; Športky