Slovan trip zakončil neúspešne: V Minsku prehral rozdielom triedy

Matt Murley a brankár Johan BacklundMatt Murley a brankár Johan Backlund Zdroj: SITA

MINSK - Hokejisti bratislavského Slovana nezopakovali výkon z Rigy a v Minsku prehrali 1:4. O výsledku rozhodla predovšetkým druhá tretina a smršť v podaní bieloruského tímu, ktorý si vytvoril pohodlný trojgólový náskok. V záverečnej dvadsaťminútovke prišiel úspech Sersena, už o 30 sekúnd však Minsk opäť viedol o tri góly. Najbližšie čaká na zverencov kormidelníka Petriho Matikainena už v nedeľu o 17.00 h na domácom ľade Jokerit Helsinki.

Po prvej tretine zápasu bol stav bezgólový. Viac z hry mali domáci hokejisti, no Backlunda v bráne Slovana prekonať nedokázali. Tesne pred koncom prvej dvadsaťminútovky sa vo veľkej šanci ocitol Bartovič, gólman Haugen mu však v poslednej chvíli vypichol puk a slovenský rýchlik sa tak už nedokázal presadiť.

V 24. minúte prišla pre Slovan nepríjemná sprcha. Goroškova strela od modrej Backlundovi vypadla a puk sa pomaly dokotúľal do jeho svätyne. O štyri minúty už belasí prehrávali o dva góly po zásahu Lingleta. Katastrofálnu dvadsaťminútovku zavŕšil Kaľužnyj, ktorý štyri minúty pred jej koncom zvýšil už na rozdiel triedy.

V poslednej tretine sa duel viacmenej iba dohrával. Sersen nádhernou individuálnou akciou v 45. minúte síce vykresal iskierku nádeje, tá však o polminútu na to vďaka Vesceho gólu zhasla. Slovan tak trip zakončil prehrou 1:4 na ľade bieloruského Minsku.

Dinamo Minsk - HC Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 24. Goroško (Krajíček), 28. Linglet (Vesce), 36. Kaľužnyj (Cheechoo, Szczechura), 45. Vesce (Ellison, Linglet) - 45. Sersen (Bartovič). Rozhodovali: Kadyrov, Kulakov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 6:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 14.755 divákov

Dinamo Minsk: Haugen - Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačjov, Šinkevič, Lisovec - Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj - Vesce, Ellison, Linglet - Kulakov, Kitarov, Meleško - Drozd, Gavrus, Zacharov
Slovan Bratislava: Backlund - Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Foster, Starosta, Brejčák - Nagy, Murley, Vondrka - Netík, Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, White - Šťastný, Bližňák, Lunter

Petri Matikainen (tréner Slovana Bratislava, zdroj: hcslovan.sk): "Začali sme pasívne, neodohrali sme dobre prvú tretiinu. Napriek tomu sme ustáli nápor a šance domácich, skóre bolo nerozhodné. V druhej tretine sme boli aktívnejší, hrali viac s pukom a vypracovali si príležitosti, bohužiaľ, nepadli nám góly. Problémom v prostrednej časti bolo niekoľko zbytočných chýb, ktoré Dinamo potrestalo. V tretej tretine sme znížili, no opäť nás zrazila chyba pred našou bránkou a štvrtý gól. V KHL hrajú kvalitné mužstvá, ktoré dokážu takéto chyby okamžite využiť a Dinamo je jedným z nich. Gratulujem súperovi k víťazstvu.

Viac o téme: Dinamo Minsk HC Slovan Bratislava Ľubomír Pokovič
  • Zdroj: TASR, kt; Športky