VIDEO Kucka a lá Cristiano Ronaldo: Casillas na dynamit z jeho kopačky nemal nárok!

Juraj Kucka a jeho gólové oslavyJuraj Kucka a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

ŽILINA - Celé Slovensko je na nohách vďaka famóznemu triumfu nad úradujúcimi majstrami Európy zo Španielska. K tomuto úspechu pomohol krásnym gólom aj stredopoliar Juraj Kucka.

Po štvrťhodine hry sa vydal na útočný výlet Ďurica, ktorý prenikol do obrany, kde bol faulovaný. K nariadenému priamemu kopu sa postavil Kucka. Stredopoliar Janova sa ho nemohol zhostiť lepšie. Tvrdou bombou a lá Cristiano Ronaldo zaskočil Casillasa. Slovensko nádhernou strelou poslal do vedenia.

"Tento zápas bol odmakaný, nič iné sa ani nedalo robiť. Boli veľmi nebezpeční, stále na lopte, ale ubránili sme to. Som rád, že sa mi podarilo streliť gól. Po zápase bolo, samozrejme, v šatni veľa radosti," povedal po fantastickom výkone Kucka.

Španieli ešte stihli vyrovnať, keď v 82. minúte sa trafil striedajúci Paco Alcácer. Hostí však zrazil do kolien v 87. minúte Miroslav Stoch, ktorý hlavou využil parádny center Michala Ďuriša.

V tabuľke majú kozákovci po septembrovej úvodnej výhre na Ukrajine (1:0) šesť bodov a sú lídrom skupiny.

Viac o téme: Španielsko Slovensko Juraj Kucka Kvalifikácia na ME 2016
  • Zdroj: športky, TASR