Pánikov debut ako z veľkej knihy: Gól dal po 37 sekundách a stal sa hviezdou zápasu

Richard PánikRichard Pánik Zdroj: nhl.com

NEW YORK – Slovenského hokejistu Richard Pánika z Tampy Bay vyhlásili za prvú hviezdu utorňajšieho prípravného súboja pred novou sezónou NHL s Dallasom. Martinčan strelil pri výhre 5:1 jeden z gólov Lightning, bol to jeho prvý presný zásah v príprave.

Už v 37. sekunde duelu ním otvoril skóre, neskôr sa presadili aj jeho ďalší štyria spoluhráči. Pánik bol na ľade len necelých desať minút, pripísal si dva plusové body.

Vyše 22 minút odohral v utorok v príprave kapitán Bostonu Zdeno Chára, Bruins prehrali s New Yorkom Islanders 3:5. Chára nebodoval, na trestnej lavici sedel štyri minúty. V drese Islanders, ktorí v súboji viedli aj 3:1 a o náskok prišli v úvode tretej tretiny, sa nepredstavili Jaroslav Halák a Ľubomír Višňovský. Prvýkrát v príprave zvíťazili hráči St. Louis, ktorí zdolali Carolinu 3:1. V drese Hurricanes sa bodovo nepresadil Andrej Sekera, ktorý bránku Briana Elliotta ohrozil raz. Neuspel ani tím Mareka Hrivíka New York Rangers, ktorý prehral s Philadelphiou 2:4. Hrivík mal dostatok priestoru na ľade (18:25 min), na bránku Flyers vyslal dve strely.

Čisté konto vychytal v utorok Jonas Hiller a s 28 zákrokmi doviedol Calgary k výhre nad Coloradom 2:0. Hviezdou súboja medzi San Jose a Los Angeles bol Justin Williams, ktorý strelil dva góly a pridal jednu asistenciu. V drese Kings sa zo zdravotných dôvodov nepredstavil Marián Gáborík.

Boston - NY Islanders 3:5

Philadelphia - NY Rangers 4:2

St. Louis - Carolina 3:1

Winnipeg - Ottawa 2:1

Dallas - Tampa Bay 1:5 (PÁNIK za hostí 1+0)

Calgary - Colorado 2:0

San Jose - Los Angeles 1:4

Viac o téme: Hokej Richard Pánik Tampa Bay Lightning