VIDEO Pohroma pre favoritov: Nitra aj Poprad doma prekvapujúco prehrali

Radosť hráčov Banskej BystriceRadosť hráčov Banskej Bystrice Zdroj: SITA

NITRA - 8. kolo hokejovej Tipsport extraligy ponúklo niekoľko prekvapení na úkor favoritov. Zverenci trénera Antonína Stavjaňu z HK Nitra prehrali už tretí zápas v sérii, keď v utorok na domácom ľade nestačili na posledný tím tabuľky HK 36 Skalica a podľahli 1:2. Hokejisti Popradu fanúšikov tiež nepotešili, keď na domácom ľade prehrali s hráčmi Banskej Bystrice 3:5.

Nitra prehrala tretí zápas v rade

Víťazný gól skalického tímu strelil v 34. min Juraj Bezúch. Predtým Nitrania podľahli v Trenčíne 1:2 po predĺžení a doma Banskej Bystrici 4:6. Skaličania sa týmto víťazstvom zrejme odlepia z posledného miesta a dostanú sa so 7 bodmi pred Žilinčanov. Nitra zostáva v strede tabuľky s 12 bodmi.

HK Nitra - HK 36 Hant Skalica 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 31. H. Ručkay (Tománek, Nádašdi) - 9. Štumpf (Popela), 34. Bezúch (Štumpf, J. Jurík)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: M. Kováčik (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - Výleta, Tvrdoň, 1678 divákov

Nitra: Lakosil - Michal Novák, Nádašdi, Kloz, Guoth, Jeremenko, Milo, D. König, Pavlíček - J. Ručkay, M. Kováčik, H. Ručkay - Bajtek, J. Štefanka, Pupák - Piačka, Lelkeš, R. Mráz - Lukáš Novák, Marek Slovák, Tománek

Skalica: P. Romančík - I. Jankovič, Gründling, Nechala, Mikéska, Krejčiřík, P. Horváth, Drtina, Popela - Vaškovič, R. Školiak, Jabrocký - Bene, B. Mráz, Stloukal - J. Jurík, Štumpf, Bezúch - Méry, M. Romančík, Rejžek

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Mali sme slabý začiatok stretnutia, dostali sme gól. Hráči riešili situácie presne naopak ako by mali. Sme v hernom kŕči, z ktorého sa musíme dostať iba zlepšenými výkonmi v ďalších zápasoch."

Štefan Mega, tréner Skalice: "My sme do Nitry išli s malou dušičkou a dali sme si za úlohu nedostať gól. Strelili sme prvý gól, čo sa nám už dávno nepodarilo. Prišli vylúčenia, inkasovali sme v početnej nevýhode. Našťastie potom sme dali druhý gól. Výborný výkon podal brankár a chcem hráčom poďakovať za obetavosť. Sme spokojní s výsledkom."

Popradčania doma prekvapujúco nestačili na Banskú Bystricu

Podtatranci vonkoncom nezvládli tretiu tretinu, ktorú prehrali 0:4, hoci na jej začiatku viedli 3:1. Víťazný gól Bystričanov dosiahol v 47. min Petr Kafka. Na stretnutie lídra tabuľky so siedmym tímom súťaže bolo zvedavých iba 840 divákov. V 37. min sa museli predčasne pobrať preč z ľadu domáci Lukáš Paukovček a hosťujúci Miroslav Preisinger, ktorí dostali tresty 5+10 minút a do konca zápasu. Banská Bystrica má odohraných iba 5 stretnutí, ale z toho štyri víťazné. Víťaznú sériu natiahli zverenci trénera Miroslava Chudého aktuálne už na tri stretnutia. Poprad prehral v sezóne po prvý raz na domácom ľade.

HK Poprad - HC'05 Banská Bystrica 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)
Góly: 2. T. Sýkora (Paukovček), 22. Kroták (Matis, Fabian), 34. Bartečko (T. Sýkora, Kurali) - 18. Handlovský (Kafka, Jaborník), 41. Block, 44. Luža (Biro, Lamper), 47. Kafka (Block, Bambúch), 58. Kudrna (M. Hudec, Kytnár)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Paukovček 5+10+DKZ za hrubosť - Preisinger 5+10+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Korba, Rovenský, 840 divákov

Poprad: Kostúr - Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - Bartečko, Boltun, Matis - Kroták, S. Takáč, Paločko - Hvila, Paukovček, T. Sýkora - Marek Nagy, Mlynčár, Gápa

Banská Bystrica: Wiikman - Nicastro, Montgomery, Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Predajniansky, Biro - M. Hudec, Kytnár, Kudrna - Kafka, Preisinger, Handlovský - Róth, Block, Matoušek - Lamper, Zigo, Bendík

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Pre mňa nepochopiteľná tretia  tretina. Po 40 minútach sme viedli 3:1, nevidel som dôvody, prečo to  tak nemohlo byť aj v tretej tretine. Množstvo prehratých súbojov,  prestali sme korčuľovať. Štyri góly v našej sieti, to som ešte v  Poprade nezažil."

Richard Zedník, asistent trénera Banskej Bystrice: "Videli sme veľmi dobrý zápas. Prvá tretina bola vyrovnaná. V druhej bol Poprad lepší. Hrali presne to, čo sme chceli hrať my. Domáci boli silní v osobných súbojoch. V tretej časti sme stiahli hru na tri útoky, začalo nám to padať a dokázali sme zápas otočiť. Chlapcom chcem poďakovať, vyhrali sme u lídra, čo si ceníme."

Trenčín doma opäť víťazne

Hokejisti Trenčína nepoznajú trpkosť prehry už päť zápasov v rade. V utorňajšom dueli 8. kola Tipsport extraligy využili zverenci trénera Romana Stantiena výhodu domáceho ľadu a zdolali favorizovaných Martinčanov 3:1. Tretí tím tabuľky z Turca síce viedol od 2. min zásluhou Lukáša Klímu, ale Jakub Gašparovič na konci druhej tretiny vyrovnal. Trenčania preklopili víťazstvo na svoju stranu až v závere stretnutia, keď druhý gól strelil v 58. min Vladimír Nemec a 29 sekúnd pred naplnením 60. min trafil do prázdnej bránky Branko Radivojevič. Skúsený 33-ročný krídelník so skúsenosťami z NHL dosiahol piaty gól v sezóne vo farbách Dukly. Trenčania sa v tabuľke bodovo dotiahli na Martinčanov.

Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 39. J. Gašparovič (V. Nemec, T. Bokroš), 58. V. Nemec (T. Bokroš), 60. Radivojevič (V. Nemec) - 2. L. Klíma (T. Klíma)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil - Gajan, Gavalier, 1001 divákov

Trenčín: Konrád - L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Zošiak, Dudáš, Habšuda - J. Gašparovič, V. Nemec, Radivojevič - Šišovský, T. Melichárek, Komínek - O. Mikula, Róbert Petrovický, Rožník - D. Hudec, P. Stantien, Pardavý

Martin: Dzubina - Ďatelinka, Lojek, Dvořák, Kolba, Matejka, Tupý, Brcko, Fillo - T. Varga, Galamboš, J. Markovič - Suja, Illo, Finsterle - L. Klíma, T. Klíma, O. Jokeľ - Važan, Fujerík, A. Themár

Branislav Jánoš, asistent trénera Trenčína: "Hostia do zápasu vstúpili trošku lepšie ako my a dostali sa do vedenia. Naši chlapci bojovali, no stále sa trápime v koncovke. Patrí im vďaka za to, že sa nevzdávali. Sme vďační za tri body, lebo Mountfield bol vyrovnaným súperom. Myslím si, že diváci videli kvalitný hokej, no chýbali mu góly."

Daniel Babka, tréner MHC: "Do zápasu sme vstúpili dobre a ujali sa vedenia. Dostali sme gól v oslabení, potom súper po faule pridal na 2:1. Gól do prázdnej brány to iba zaklincoval. Nemám k tomu čo viac povedať."

Ďalšia prehra Žiliny, prišlo len 617 divákov

Hokejisti MsHK Žilina prehrali ôsmy raz z deviatich stretnutí nového ročníka Tipsport extraligy. Žilinčania podľahli v utorok na domácom ľade majstrovským Košičanom hladko 0:4. Dva góly hostí strelil Marek Bartánus, ďalšie pridali Richard Jenčík a Milan Kolena. Košice sa týmto víťazstvom dostali na čelo tabuľky o 3 body pred Poprad, ktorý zaváhal doma s Banskou Bystricou. Žilinčania sa prepadli na poslednú desiatu priečku, keď ich predstihli Skaličania. Stretnutie v Žiline sledovalo len 617 divákov.

MsHK Žilina - HC Košice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Góly: 21. M. Bartánus, 25. Jenčík (Hinďoš), 54. M. Bartánus (Hrnka, Štrbák), 58. Kolena (Jánošík, Philipp)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, 617 divákov

Žilina: Landsman - Ďurkech, Dlouhý, Bobček, Jelínek, Krčula, Hertl, Kadela, Jarab - Heřman, Kristek, Milan Procházka - Kanko, Š. Novotný, Šimko - Drábek, Valášek, Drevenák - A. Lipovský, Haluza, Kubiš

Košice: Melicherčík - Cebák, Jánošík, Štrbák, Černák, Philipp, Drgoň, M. Macejko, Šeda - M. Bartánus, Hrnka, Lapšanský - Sojčík, Češík, Spilar - P. Bartoš, Matúš Chovan, Stupka - Jenčík, Kolena, Hinďoš

Martin Groma, tréner Žiliny: "Do zápasu sme vstúpili dobre, kontrolovali sme stredné pásmo a súpera nepúšťali do prečíslenia. Žiaľ, hneď na začiatku druhej tretiny sme dostali z brejku gól po individuálnej chybe. Vzápätí sa súper presadil znova a dostal sa na koňa. Odvtedy hral dobre v defenzíve, prehusťoval stredné pásmo. A v závere po ďalších dvoch našich chybách prikrášlil víťazstvo."

Anton Tomko, tréner Košíc: "My sme sem prišli po náročnej sérii zápasov v úlohe favorita a dokázali sme ju zvládnuť. Vyhrali sme rozdielom štyroch gólov a berieme všetky tri body. Dôležité bolo, že sme za stavu 2:0 ubránili dlhé oslabenie o dvoch hráčov. Teší ma, že sme neinkasovali."

Zvolen otočil zápas s Piešťanmi

Hokejisti Zvolena zvíťazili v utorkovom súboji 8. kola Tipsport extraligy nad Piešťanmi 6:5 po predĺžení a v tabuľke sa dostali už na úroveň druhého Popradu. Piešťanskí hráči viedli po dvoch tretinách vo Zvolene 4:2, ale domáci si vyrovnávajúcim gólom Radovana Puliša na 5:5 v presilovke dve minúty pred koncom riadneho hracieho času vynútili predĺženie. V ňom rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolenčanov v 64. min opäť Puliš, ktorý s pukom prekorčuľoval celé klzisko a napokon ho zasunul medzi betóny brankára Patrika Rybára.

HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 6:5 po predĺžení (1:0, 1:4, 3:1 - 1:0)
Góly: 6. Hraško (Brabenec, Martin Ďaloga), 34. Síkela (Bortňák), 42. Michal Chovan (Hraško, L. Jurík), 54. Hebar (Michal Chovan), 58. Puliš (Juraško), 64. Puliš - 24. Konečný (Šedivý, Klempa), 26. Hamrák (Cunik, Peško), 32. B. Rapáč (Hamrák, Peško), 38. Kutálek (Bučka), 57. M. Toman
Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bogdaň, Jobbágy, 1117 divákov

Zvolen: Šimko - Juraško, Bagin, Hraško, Dervarič, Pichnarčík, Gábor - Puliš, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Síkela, Bortňák, Hebar - Fekiač, Martin Ďaloga

Piešťany: Patrik Rybár - Škadra, Šedivý, Bučka, Brňák, Rais, Cunik, Srnec, Krajčík - T. Klempa, Mišura, Konečný - Kutálek, Holovič, D. Pašek - B. Rapáč, Peško, Hamrák - Lichanec, M. Toman, Vaculín

Josef Turek, tréner Zvolena: "Boli sme na Piešťany pripravení. V zápase padlo veľa gólov, začali sme dobre, ale druhú tretinu sme pokazili. V tretej tretine sme sa nepoložili a v predĺžemí sme to konečne zlomili. Máme sedem zranených hráčov, zápas nás stál veľa síl, hrali sme len na päť bekov."

Roman Sýkora, tréner Piešťan: "Bodovali sme na pôde súpera. Nástup do prvej tretiny bol zlý. V druhej tretine sme to otočili na 2:4 a v tretej tretine niekoľkí hráči zápas pokazili. Nehrali v prospech tímu. Mohli sme získať tri body, mali sme ich na dosah. Musíme sa z tohto poučiť."

Viac o téme: HK Nitra HK 36 Skalica
  • Zdroj: SITA, TASR