Slovan po skvelom výkone so zaslúženou výhrou: Drámu s Minskom rozhodli až nájazdy!

Ladislav Nagy (27) pred bránkou Dinama MinskLadislav Nagy (27) pred bránkou Dinama Minsk Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava uspeli v pondelkovom domácom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď bieloruské mužstvo Dinamo Minsk zdolali po samostatných nájazdoch 3:2. Nadviazali tak na víťazstvo z Chorvátska, kde si poradili v rovnakej zostave s Medveščákom Záhreb 3:1.

Slovanisti začali úvodnú tretinu aktívnejšie a vypýtali si už v druhej minúte presilovú hru. Tá sa im však nepodarila premeniť na gól. Belasí pokračovali v tlaku a hralo sa väčšinou v útočnom pásme Slovana. V streleckých príležitostiach sa ocitli Nagy a Sersen, ale ani im sa nepodarilo skórovať. Svoju silu ukázali aj hráči Dinama, ktorá vyústila do vylúčenia Sersena. Pochváliť treba aj Janusa, v bráne predviedol niekoľko skvelých zákrokov. Stav po prvej tretine bol bezgólový.

Pekná akcia na začiatku druhej tretiny, ktorú zakončoval Nagy, ale brankár Miľčakov nepustil puk za svoj chrbát. Hra sa presúvala zo strany na stranu. Po väčšej šanci slovanistov putuje na trestnú lavicu za hákovanie Vondrka. Bratislavskí hokejisti oslabenie prežili a zavelili do obrovského tlaku, ktorý vyústil do prvého gólu. Strelcom úvodného zásahu bol Nedorost. Prihrávali mu Nagy a Vondrka. Vedenie Slovana však trvalo iba 3 minúty. Vyrovnanie po peknej kombinácii zabezpečil Szczechura. V záverečných sekundách dorazil puk do brány Murley, ale gól nebol uznaný pre hru vysokou hokejkou. Po dvoch tretinách je teda stav stále nerozhodný.

Záverečnú tretinu začal Slovan opäť aktívne a vyplatilo sa. Na 2:1 zvyšoval Šťastný svojím prvým gólom v tejto sezóne. Ďalší priebeh zápasu priniesol hru v strednom tempe bez vážnejších gólových príležitosti. Až v 49. minúte prišla obrovská šanca domácich a následne vylúčenie Surového. To trvalo iba niekoľko sekúnd. Na 2:2 vyrovnal nenápadnou strelou Gavrus. Hokejisti Dinama akoby po druhom góle ožili. Obrane Slovana začali robiť výraznejšie problémy. Posledné minúty zápasu góly nepriniesli, a tak následuje predĺženie.

Na začiatku päťminútovky mal na hokejke rozhodujúci gól Bailen, ale Janus úspešne zakročil. V poslednej minúte sa belasí natlačili do útočného pásma. Rozhodnúť sa im však nepodarilo. O dueli museli rozhodnúť až nájazdy. V nich boli úspešnejší slovanisti - presadili sa Nagy aj Netík. Oba pokusy bieloruských hokejistov vykryl fantastický Janus, ktorý sa stal aj najlepším hráčom domáceho celku.

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 3:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 28. V. Nedorost (Vondrka, L. Nagy), 42. A. Šťastný (Netík), rozhodujúci sam. nájazd Netík - 31. Szczechura (Kaľužnyj, Cheechoo), 51. Gavrus (Bailen, Miľčakov)
Samostatné nájazdy: L. Nagy - 1:0, Ellison - nedal, Netík - 2:0, Szczechura - nedal

Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Foster, Baranka, Štajnoch, Starosta - L. Nagy, V. Nedorost, Vondrka - Murley, Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, L. Hudáček - Netík, A. Šťastný, Lunter

Minsk: Miľčakov - Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Šinkevič, Lisovec - Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj - Vesce, Ellison, Linglet - Kulakov, Kitarov, Meleško - Zacharov, Razvadovskij, Gavrus - Pavlovič

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Bol to náročný duel. Hrali sme lepšie ako naposledy doma proti Medveščaku. Najmä v prvej polovici duelu sme si vytvorili mnoho šancí a dali prvý gól. Potom sme strácali puky. Brankár Janus nás podržal, chytal veľmi dobre. Najmä doma musíme súpera zatlačiť a dávať viac gólov. Máme stále pred sebou veľa práce, najmä na mentálnej stránke hráčov. Naše výkony musia byť stabilnejšie, základom je trpezlivosť."

Ľubomír Pokovič (tréner Dinama Minsk): "Slovan začal lepšie a mal niekoľko šancí. Hru sme potom vyrovnali a mali sme dostatok šancí rozhodnúť duel. Nájazdy nám nevyšli, Slovanu to tam padlo."

Viac o téme: Hokej Dinamo Minsk HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: Športky; TASR; SITA