VIDEO Bayern potvrdil post lídra triumfom v Kolíne, Dortmund prehral derby so Schalke

David Alaba a Pawel Olkowski v súboji o loptuDavid Alaba a Pawel Olkowski v súboji o loptu Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Borussie Dortmund prehrali v sobotňajšom 145. vestfálskom derby na trávniku rivala FC Schalke 04 1:2. O oba góly domáceho tímu sa postarali kamerunskí reprezentanti Joel Matip a Eric Maxim Choupo-Moting, za Borussiu znížil v 26. minúte Pierre-Emerick Aubameyang. Vicemajster tak nevyhral ani tretí zápas v rade a v tabuľke je až deviaty, Schalke poskočilo na 7. priečku.

V 6. kole bundesligy nezaváhal vedúci Bayern Mníchov, ktorý zvíťazil na ihrisku Kolína 2:0. Úradujúceho šampióna dostal do vedenia v 19. minúte Mario Götze, druhý gól si dali domáci sami, keď do vlastnej siete namieril Halfar.

Freiburg hral s Leverkusenom bez gólov, slovenský reprezentant Karim Guédé hral za domácich do 68. minúty.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazil VfL Wolfsburg nad Werderom Brémy 2:1. Gól znamenajúci zisk troch bodov pre "vlkov" strelil v 57. min chorvátsky reprezentant Ivica Olič.

Freiburg - Leverkusen 0:0
ČK: 78. Krmaš - 28. Spahič