Prekvapenie na úvod sezóny: Dortmund doma podľahol Leverkusenu

Hráči Leverkusenu sa radujú z góluHráči Leverkusenu sa radujú z gólu Zdroj: SITA

BERLÍN - Berlínska Hertha odštartovala nový ročník najvyššej nemeckej futbalovej Bundesligy sobotňajšou domácou remízou s Werderom Brémy 2:2. Domáci, v ktorých zostave odohral celé stretnutie ako kapitán slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík viedli 2:0, no napokon sa museli s Werderom o body podeliť.

Schalke 04 prehralo na ihrisku Hannoveru 1:2, hoci viedlo 1:0. Freiburg, v drese ktorého hral do 72. minúty slovenský reprezentant Karim Guédé, podľahol na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 0:1.

Bayer Leverkusen zvíťazil na ihrisku Borussie Dortmund 2:0 aj vďaka najrýchlejšiemu gólu v histórii Bundesligy, ktorý strelil v deviatej sekunde zápasu útočník Karim Bellarabi. V piatej minúte nadstaveného času potom stanovil konečný výsledok Kiessling.

Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)
Góly: 1. Bellarabi, 90.+5 Kiessling

Eintracht Frankfurt - SC Freiburg 1:0 (1:0)
Gól: 15. Seferovič