Košice podľahli ruskému Čerepovcu, Štepánka prekonal iba Stupka

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

TRINEC - Hokejistom HC Košice nevyšiel vstup do turnaja Steel Cup v Třinci, keď podľahli ruskému tímu Severstaľ Čerepovec 1:3. O jediný gól slovenského majstra sa v druhej tretine postaral Václav Stupka. Košičania sa v ďalšom zápase turnaja stretnú vo štvrtok o 19.00 h s domácim Třincom.

HC Košice - Severstaľ Čerepovec 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 25. Stupka (Pašek) - 17. Zemčenko (Kupcov, Kazakovcev), 47.  Arzamascev (Monachov), 51. Berdnikov (Šinin, Dedunov)

Košice: Hylák - Cebák, Jánošík, Černák, Phillip, Drgoň, Klouček, Štrbák  - Hrnka, Zagrapan, Bartánus - Spilar, Pašek, Jenčík - Bicek, Kolena, Bartoš - Hiňďoš, Matúš Chovan, Stupka

Severstaľ Čerepovec: Štepánek - Šefer, Urbom, Šinin, Stasenko, Arzamascev, Lukin, Kalašnikov, Nekolenko - Stoljarov, Ullström, Kvapil - Kagarlickij, Černov, Mons - Monachov, Berdnikov, Dedunov - Zemčenko, Kupcov, Kazakovcev

Košičania hrali v úvode zápasu dve presilové hry, no brankára Štěpánka neprekonali. Skóre otvoril v 17. minúte Zemčenko, ktorý Hyláka prekonal po rýchlej kombinácii ruského tímu. Slovenský majster vyrovnal v 25. minúte zásluhou Stupku, ktorý dorazil strelecký pokus Pašeka. Hráči Čerepovca získali tesný náskok späť v 47. minúte. Počas presilovky prestrelil Hyláka obranca Arzamascev. O štyri minúty neskôr dorazil puk za Hylákov chrbát nekrytý Berdnikov a upravil na 1:3.