Djokovič ako z inej planéty, presvedčivo postúpil a so Chardym má skóre 9:0

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA

PARÍŽ - Srbský tenista Novak Djokovič nasadený ako druhý zvíťazil v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (celková dotácia 25 018 900 eur, antuka) nad domácim rovesníkom Jérémym Chardym, 42. v renkingu, za 92 minút presvedčivo 6:1, 6:4, 6:2.

Zhodou okolností dosiahol úplne rovnaký výsledok ako v 1. kole proti Portugalčanovi Joaovi Sousovi. Francúza zdolal aj v deviatom vzájomnom súboji, ešte s ním neprehral ani set.

Dvadsaťsedemročnému Belehradčanovi, v ktorého zázemí je popri Nemcovi Borisovi Beckerovi aj dlhoročný šéf realizačného tímu Marián Vajda, chýba práve triumf na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska na zavŕšenie kariérneho Grand Slamu.

Djokovič predvlani prehral až vo finále RG s Rafaelom Nadalom, minulý rok sa lúčil v semifinále, keď mu proti spomenutému Španielovi nestačilo vedenie 4:2 v piatom sete. Teraz mu môže pri Seine zobrať post lídra svetového rebríčka, na ktorom sám už bol. Rivala zdolal v ostatných štyroch vzájomných dueloch vrátane finále prípravného podujatia v Ríme.

Hrdina šiestich Majors "Nole" Djokovič sa v 3. kole stretne úspešným zo zápasu Marin Čilič (Chor.-25) - Tobias Kamke (Nem.).

Dvojhra mužov - 2. kolo:

Roger Federer (Švaj.-4) - Diego Sebastián Schwartzman (Arg.) 6:3, 6:4, 6:4
Tomáš Berdych (ČR-6) - Oleksandr Nedoviesov (Kaz.) 6:7 (4), 6:4, 7:5, 6:3
Milos Raonic (Kan.-8) - Jiří Veselý (ČR) 7:6 (4), 6:4, 6:1
John Isner (USA-10) - Michail Kukuškin (Kaz.) 6:7 (6), 7:6 (4), 6:3, 7:6 (4)
Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-13) - Jürgen Melzer (Rak.) 6:2, 6:3, 6:4
Radek Štěpánek (ČR) - Michail Južnyj (Rus.-15) 6:0, 6:3, 3:6, 6:4
Tommy Robredo (Šp.-17) - Kenny De Schepper (Fr.) 6:2, 6:3, 6:3
Ernests Gulbis (Lot.-18) - Facundo Bagnis (Arg.) 6:2, 7:5, 6:0
Marcel Granollers-Pujol (Šp.) - Alexandr Dolgopolov (Ukr.-20) 1:6, 3:6, 6:3, 6:0, 6:2
Jerzy Janowicz (Poľ.-22) - Jarkko Nieminen (Fín.) 7:6 (4), 7:6 (4), 6:4
Marin Čilič (Chor.-25) - Tobias Kamke (Nem.) 6:3, 3:6, 6:3, 6:0
Roberto Bautista-Agut (Šp.-27) - Benoit Paire (Fr.) 6:4, 7:6 (4), 6:2
Gilles Simon (Fr.-29) - Alejandro González (Kol.) 6:4, 6:0, 6:2
Dmitrij Tursunov (Rus.-31) - Sam Querrey (USA) 6:4, 7:5, 6:1

Už známe dvojice v 3. kole dvojhry mužov (dolná časť žrebu, zhora podľa "pavúka"):
Tomáš Berdych (ČR-6) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-27)
Tommy Robredo (Šp.-17) - John Isner (USA-10)