VIDEO Menej sa už povedať nedalo? Fín Kontiola takto zrušil českú moderátorku!

Fínsky útočník Petri Kontiola zrušil českú moderátorku.Fínsky útočník Petri Kontiola zrušil českú moderátorku.

MINSK - Fínom sa na tohtoročným hokejových majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku v úvode vôbec nedarilo. Najprv ich nečakane porazili Lotyši, v druhom zápase aj Rusi. Suverénny výkon predviedli len proti Nemcom a Bielorusom. Zverenci trénera Erkka Westerlunda sa vytrápili dokonca aj so slabšími tímami, Kazachstanom či Švajčiarskom, nakoniec ale zo štvrtého miesta v skupine postúpili do štvrťfinálových bojov.

Tam narazili na silnú kanadskú reprezentáciu, ktorá však nepotrvdila úlohu favorita. Víťazstvo minuloročných lídrov skupiny sa nerodilo ľahko. V prvej tretine síce otvorili stav stretnutia, druhú ale prehrala 0:2.

Práve počas prestávky medzi nimi si česká moderátorka pristavila Petriho Kontiolu, po chybe ktorého Kanaďania strelili svoj druhý gól. Pomerne nevinne sa ho opýtala, kde vidí príčinu aktuálneho, pre Fínov negatívneho, stavu stretnutia. Čakala ju strohá odpoveď: "Ja neviem."

Moderátorka Českej televízie sa ale nevzdala a položila ďalšiu otázku: "Čo sa stalo, prečo ste dostali dva góly?" Opäť dostala tú istú odpoveď: "Ja neviem." No a keďže sa hovorí "do tretice všetko dobré", ani reakcia na ďalšiu otázku "Kde sa stala chyba?" nebola zo strany najproduktívnejšieho fínskeho útočníka iná. Diváci aj kolegovia sa na najmenej obsažnom rozhovore všetkých čias aspoň poriadne pobavili.

Ako to dopadlo? V úvode tretej tretiny prežili Fíni kanadský nápor a Hietanenova oslobodzovacia strela pri snahe ísť striedať skončila nečakane v sieti, keď Scrivensovi prešiel puk medzi vyrážačkou a telom. Práve pri tomto góle asistoval málovravný Kontiola. Kanaďania sa snažili a tlačili súperov pred bránku. V 57. min stratil na obrannej modrej puk Myers, Mäntylä prihral Pakarinenovi, ktorý prestrelil Scrivensa - 3:2.

• Zdroj: SITA, Športky/bap