Nóri hladko zdolali Talianov: V 6. minúte skóre otvorili, 6 minút pred koncom potvrdili

Taliansko – NórskoTaliansko – Nórsko Zdroj: SITA

MINSK - Reprezentanti Nórska vstúpili úspešne do 78. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, keď si v sobotňajšom dueli A-skupiny poradili s výberom Talianska 3:0. Skóre duelu v Čižovka Arene otvoril v 6. min útočník Nicklas Roest, na rozdiel dvoch gólov zvýšil v prostrednej časti Morten Ask a na konečných 3:0 upravil šesť minút pred koncom Andreas Bastiansen.

V A-skupine v sobotu nastúpia ešte Švédi proti Dánom (15.45 h) a Kanaďania proti Slovákom (19.45).

Výsledok - sobota:

A-skupina (Čižovka Arena):
Taliansko - Nórsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 6. Roest (Stene), 32. Ask (Olden, Skröder), 54. Bastiansen (M. Olimb)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Vinnerborg (Švéd.) - Carnathan (USA), Hull (Kan.), 7590 divákov

Pozn.: Švédsko a Dánsko ešte nehrali.

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.