Skvelý Gáborík zažiaril dvoma gólmi a asistenciou, Chára a Meszároš prispeli k obratu Bostonu

Marián Gáborík strieľa gól Marián Gáborík strieľa gól Zdroj: SITA

BOSTON - Hokejisti Bostonu zvíťazili v druhom zápase 2. kola play-off Východnej konferencie NHL na domácom ľade nad Montrealom 5:3. Hostia z Kanady viedli ešte v polovici tretej tretiny 3:1, ale potom sa domáci nadýchli k veľkému obratu. V rozpätí päť a pol minúty strelili tri góly a otočili skóre na 4:3.

Posledný piaty gól potom pridali do prázdnej bránky hostí. Pri dvoch góloch Bostonu asistovali aj slovenskí obrancovia. Andrej Meszároš mal podiel na úvodnom zásahu zápasu v 14. min z hokejky Daniela Pailla, Zdeno Chára asistoval pri víťaznom góle Reillyho Smitha v 57. min na 4:3. Chára odohral takmer 27 minút a bol na ľade pri všetkých piatich góloch Bostonu, čiže skončil zápas s bilanciou 5 plusových bodov.

Boston - Montreal 5:3 (1:0, 0:2, 4:1) - stav série 1:1
Góly: 14. Paille (Söderberg, MESZÁROŠ), 51. Hamilton (Marchand, P. Bergeron), 55. P. Bergeron (Marchand), 57. R. Smith (Krug, CHÁRA), 59. Lucic (Krejčí, K. Miller) - 22. Weaver (Plekanec, Gallagher), 39. Vanek (Subban, Pacioretty), 47. Vanek (Subban, Desharnais)
Zdeno Chára odohral 26:59 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 zblokované strely, 2 trestné minúty a 5 plusových bodov, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 16:35 min, 1 asistencia, 1 strela na bránku, 2 trestné minúty

Útočník Los Angeles Kings Marián Gáborík zažiaril v úvodnom zápase semifinále Západnej konferencie zámorskej hokejovej NHL proti Anaheimu (3:2 pp). Slovenský reprezentant sa podieľal na všetkých troch góloch Kings a duel ukončil s bilanciou 2+1. V 10. minúte si pripísal asistenciu na presnom zásahu Aleca Martineza a sedem sekúnd pred koncom tretej tretiny strelil vyrovnávajúci gól na 2:2, čím poslal zápas do predĺženia. V ňom napokon po 12 minútach rozhodol o triumfe LA a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. "Králi" sa ujali vedenia v sérii 1:0.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Anaheim - Los Angeles 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1) - stav série: 0:1
Góly: 12. Beleskey (Getzlaf, Fowler), 49. Selänne (Maroon, Getzlaf) - 10. Martinez (GÁBORÍK, Kopitar), 60. GÁBORÍK (M. Richards, Kopitar), 73. GÁBORÍK (Kopitar, Doughty)
Marián Gáborík (LA) odohral 22:12 min, mal 4 strely a 1 plusový bod, dal 2 góly a pridal 1 asistenciu.

• Zdroj: SITA, TASR