Kotvan asistenciou pomohol Zlínu k postupu do finále, Sparta vyhnala Čiliaka z bránky

Hokejisti Zlína sa prebojovali do extraligového fináleHokejisti Zlína sa prebojovali do extraligového finále Zdroj: hokej.zlin.cz

PRAHA - Hokejisti PSG Zlín sú prvými finalistami českej extraligy. V sobotu zdolali v šiestom zápase semifinále na domácom ľade Třinec hladko 5:1 a v sérii triumfovali 4:2. Vicemajster tak dokonal obrat z 0:2 na zápasy a do súboja o titul postúpil druhýkrát za sebou. Pod sobotňajší úspech sa jednou asistenciou podpísal aj slovenský obranca Oldřich Kotvan.

Druhého finalistu určí až rozhodujúci siedmy duel v pondelok v Prahe. Sparta totiž zvíťazila na ľade Komety Brno 5:2. Hostia rozhodli o osude stretnutia štyrmi gólmi za necelých trinásť minút prvej tretiny a vyhnali z bránky Komety slovenského gólmana Mareka Čiliaka.

Kometa Brno – Sparta Praha 2:5 (0:4, 0:1, 2:0)
Góly: 41. Kempný, 49. T. Svoboda – 6. Divíšek, 8. Forman, 9. Hlinka, 13. Hlinka, 39. Přibyl
/stav série: 3:3/

PSG Zlín – Oceláři Třinec 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Góly: 1. Čajánek, 5. Veselý, 34. Balaštík (KOTVAN), 50. Köhler, 54. Honejsek – 41. Orsava