VIDEO Dortmund šokoval Bayern: Borussia rozdielom triedy prevalcovala nemeckého giganta

Futbalisti Borussie Dortmund oslavujú gól do siete BayernuFutbalisti Borussie Dortmund oslavujú gól do siete Bayernu Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Futbalisti Borussie Dortmund deklasovali v sobotňajšom šlágri 30. kola nemeckej bundesligy už istého majstra Bayern Mníchov na jeho ihrisku 3:0. Bavorský gigant tak vyšiel v lige naprázdno v druhom dueli za sebou a doma prehral prvýkrát od 28. októbra 2012.

O demontáž suverénneho lídra tabuľky sa gólovo postarali Henrich Mchitarjan v prvom a Marco Reus s Jonasom Hofmannom v druhom polčase. Bayern ešte v nadstavenom čase navyše prišiel o vylúčeného Rafinhu. Dortmund tak stále drží druhé miesto v tabuľke s trojbodovým náskokom pred Schalke.

Futbalisti Freiburgu získali v sobotu dôležité body v boji o záchranu v nemeckej bundeslige. V základnej zostave so slovenským reprezentantom Karimom Guédém zdolali doma Eintracht Braunschweig 2:0 a pred zostupovými priečkami majú už päťbodový náskok.

V boji o štvrté miesto, zaručujúce štart v predkole Ligy majstrov, si polepšil Wolfsburg. Na svojom trávniku si poradil s 1. FC Norimberg 4:1, v drese hostí naskočil do hry slovenský legionár Róbert Mak v 63. minúte. Borussia Mönchengladbach remizovala s VfB Stuttgart 1:1, aspoň bod pred domácich zachránil v 89. minúte Juan Arango.

Bayern Mníchov - Dortmund 0:3 (0:1)
Góly: 20. Mchitarjan, 49. Reus, 56. J. Hofmann, ČK: 90.+ Rafinha (Bayern)

Borussia Mönchengladbach – VfB Stuttgart 1:1 (0:1)
Góly: 89. Arango - 12. Didavi

Hannover 96 – Hamburger SV 2:1 (1:0)
Góly: 9. Stindl, 86. Ya Konan – 48. Calhanoglu

VfL Wolfsburg – 1. FC Norimberg 4:1 (2:1)
Góly: 19. Olič, 22. a 82. Perišič, 69. Malanda – 8. Feulner