Real bez Ronalda prehral s Borussiou 0:2, biely balet do semifinále vďaka skóre

Gareth Bale a  Lukasz Piszczek v súbojiGareth Bale a Lukasz Piszczek v súboji Zdroj: SITA

LONDÝN/DORTMUND - Prvými účastníkmi semifinále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014 sa stali Chelsea Londýn a Real Madrid. Gigant z Madridu, ktorý na trávniku Borussie Dortmund musel bojovať o postup do posledných sekúnd. Hoci prehral 0:2, vďaka trojgólovému náskoku z prvého duelu sa predstaví sa medzi kvartetom najlepších tímov Európy.

V základnej jedenástke "bieleho baletu" chýbal portugalský kanonier Cristiano Ronaldo, ktorý pre zranenie kolena netradične sledoval duel od úvodného výkopu len z lavičky náhradníkov. Do brány španielskeho giganta sa len desiatykrát v sezóne v súčte všetkých súťaží postavil Iker Casillas, ktorý si navliekol na rukáv aj kapitánsku pásku. Real mal po víťazstve 3:0 z prvého duelu všetky postupové tromfy vo svojich rukách a v 17. minúte ich mohol pridaním ďalšieho gólu vo konečnom skóre zvýrazniť Angel di Maria. Domáci obranca Pisczek zahral rukou v pokutovou území, no argentínsky reprezentant nechal vyniknúť pri penalte brankára Romana Weidenfellera. Nasledujúce minúty hry patrili Dortmundu, čo potvrdil dôležitými dvoma trefami Marco Reus. Najskôr v 23. minúte inštinktívne potrestal málo razantnú "malú domov" Pepeho na Casillasa a následne o trinásť minút neskôr vrátil Dortmund do hry o semifinále LM, keď Lewandowského odrazený pokus od žrde umiestnil nekompromisne do siete.

Malý futbalový zázrak mohol v druhom polčase dokonať Henrich Mchitarjan, ktorý sa v rozpätí piatich minút trikrát chytil za hlavu po tom, aké veľké šance nedokázal premeniť na góly. V konečnom dôsledku to mohlo arménskeho stredopoliara veľmi mrzieť, keďže gól do konca duelu už nepadol a Real tak postúpil do semifinále LM.

Borussia Dortmund (Nem.) - Real Madrid (Šp.) 2:0 (2:0) - prvý zápas: 0:3, Real postupuje do semifinále
Góly: 24. a 37. M. Reus, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek (81. Aubameyang), M. Friedrich, Hummels, Durm - Jojič, Kirch - Grosskreutz, H. Mchitarjan, M. Reus - R. Lewandowski

Real: Casillas - D. Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, F. Coentrao - llarramendi (46. Isco), Xabi Alonso, Modrič - A. di María (73. Casemiro), G. Bale - Benzema (90.+ Varane)

• Zdroj: TASR, SITA