Súboj Sloveniek v Charlestone: Čepelová si to o semifinále rozdá s Hantuchovou

Jana ČepelováJana Čepelová Zdroj: SITA

CHARLESTON - Slovenské tenistky Daniela Hantuchová a Jana Čepelová nastúpia proti sebe v atraktívnom piatkovom štvrťfinálovom derby na turnaji WTA na zelenej antuke v americkom Charlestone. Hantuchová si v treťom kole dvojhry ako nasadená dvanástka poradila s Brazílčankou Telianou Pereirovou za 81 minút hladko v dvoch setoch 6:2 a 6:3. Čepelová vyradila trinástu nasadenú Rusku Jelenu Vesninovú po vyše dvaapolhodinovej trojsetovej dráme 7:6 (4), 3:6 a 6:3.

Čepelová aj Vesninová v prvom sete po štyrikrát prišli o vlastné podanie, trinásta nasadená Ruska za stavu 6:5 nevyužila pri vlastnom servise tri setbaly. Slovenka potom v tajbrejku zužitkovala hneď prvý. Druhé dejstvo bolo v réžii Vesninovej, no na jeho získaní sa v závere nadrela - využila až tretí setbal po piatich zhodách. Na začiatku tretieho setu Čepelová hneď stratila podanie, ale vzápätí ho vzala súperke. Slovenská reprezentantka brejkla ruskú protihráčku aj za stavu 3:2 a pri skóre 5:3 premenila pri vlastnom podaní tretí mečbal.

Čepelová mala po vydretom víťazstve radosť. "Bol to veľmi náročný zápas. Vesninová ma od začiatku do konca tlačila, boli tam dlhé výmeny. Som veľmi rada, že som za stavu 5:6 a 0:40 odvrátila tri setbaly a úvodné dejstvo vyhrala. V druhom sete mala Vesninová dobré momenty a zaslúžene ho získala vo svoj prospech. V treťom sete to bol boj o každú loptu a teší ma, že s úspešným koncom pre mňa. Už od zápasu so Serenou, v ktorom som urobila zlý protipohyb, ma pobolieva ľavá noha. Začalo mi to tuhnúť a nemohla som nohu vôbec vystrieť, našťastie, pomohol mi deň voľna aj tabletky. Už sa teším na štvrťfinále proti Daniele. Vo Fed Cupe sme v jednom tíme, no nikdy sme spolu nehrali. Dúfam, že vyhrám," povedala mladá Slovenka.

Jana Čepelová Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA

"Spočiatku bolo vidieť, že Janka je unavená. Jej pohyb nebol taký rýchly ako proti Serene, mala aj problémy s kolenom. Veľmi ťažko sa rozbiehala a súperka diktovala tempo. Janka však zabojovala a podarilo sa jej zázračne získať ten set aj cez tri setbaly súperky. Asi sa tam prejavil jeden faktor, na ktorý som si spomenul. Keď sme vlani išli na Fed Cup do Moskvy, Vesninová verejne prostredníctvom médií priznala obavu z Jankinej veľkej bojovnosti. Možno sa práve v tej koncovke prvého setu trochu zľakla. Bol to kľúčový moment. O to viac, že Jankino trápenie pokračovalo aj v druhom sete. Bolo počuť, ako sama seba upozorňovala na nohy - vôbec jej nešli. Na tretí set si však prezliekla 'víťazné' modré šaty a zrazu akoby všetko zlé od nej odišlo. Zlepšila svoj výkon, predĺžila údery a už hrala dobre, hoci to stále nebolo ako proti Williamsovej. Dnešok nebol ideálny, ani toľko nechodila k sieti, ale úspech si vydrela, čo je fantastické," povedal Čepelovej kouč Martin Zathurecký.

Aktuálne 78. hráčka sveta Čepelová sa v súboji o postup medzi najlepšie štyri hráčky turnaja stretne so svojou o desať rokov staršou krajankou Danielou Hantuchovou, ktorá vo štvrtok postúpila cez Brazílčanku Telianu Pereirovú. To znamená, že v semifinále je už istá slovenská účasť. Čepelová aj Hantuchová už majú istotu 100 bodov do singlového rebríčka a šek na 16 200 amerických dolárov.

Jana ČEPELOVÁ (SR) - Jelena Vesninová (13-Rus.) 7:6 (4), 3:6, 6:3

• Zdroj: TASR, SITA