Tvrdá rana pukom do hlavy Slováka v českej lige: Nečakané, takmer ma to zabilo!

Jozef KováčikJozef Kováčik Zdroj: SITA

PRAHA - V stredajšom stretnutí semifinále play off českej hokejovej extraligy vyhrala Kometa Brno na ľade Sparty Praha 5:2 a ujala sa vedenia v sérii 1:0 na zápasy. Na triumfe hostí sa podieľali aj slovenskí hokejisti. Brankár Marek Čiliak kryl 30 striel Pražanov a obranca Jozef Kováčik pridal ku gólu na 3:1 aj asistenciu pri presnom zásahu Hyneka Zohornu.

Obaja Slováci patrili medzi opory najmä v kľúčovej druhej tretine. Domáci zásluhou Jaroslava Hlinku znížili v 28. minúte na 1:2 a následne rozpútali pred brnianskou bránkou kolotoč šancí. Čiliak však predviedol viacero výborných zákrokov a svoj tím podržal. Kováčik predviedol v 35. min efektnú bekhendovú kľučku, ktorou oklamal sparťanského brankára Tomáša Pöpperleho a svojím prvým gólom v tohtoročnej vyraďovačke zabezpečil Brnu dvojgólové vedenie.

Tridsaťštyriročný obranca krátko po presnom zásahu utrpel zásah pukom do hlavy. Chvíľu mu trvalo, kým sa z rany otriasol. "Tá strela bola silná, ale trafila ma dobre, tesne nad ucho. Ak by som to schytal nižšie, tak je možno po mne. Priznám sa, že som nečakal takú ranu, takmer ma to zabilo. Našťastie, žiadne vážne dôsledky z toho neboli," opísal incident zo záveru druhej tretiny Kováčik.