Nemecký gigant slávny Old Trafford nedobyl: Manchester remizoval s Bayernom 1:1

Bastian Schweinsteiger a Michael Carrick v súbojiBastian Schweinsteiger a Michael Carrick v súboji Zdroj: SITA

MANCHESTER - Obhajca trofeje Bayern Mníchov remizoval v utorňajšom prvom štvrťfinálovom súboji futbalovej Ligy majstrov 2013/2014 s Manchestrom United 1:1. Už istý nemecký šampión má pred odvetou, ktorá je na programe v stredu 9. apríla v Allianz Arene, lepšie vyhliadky na postup ako jeho súper. Solídny výsledok z anglickej pôdy mu priniesol vyrovnávajúci zásah Bastiana Schweinsteigera zo 67. minúty, Bayern dovtedy po góle Nemanju Vidiča deväť minút prehrával.

United nastúpili proti Bayernu v repríze pamätného finále LM z roku 1999 v pozícii outsidera aj vzhľadom na to, že obaja aktéri v tejto sezóne dosahujú diametrálne odlišné výsledky. Anglickému majstrovi navyše chýbali suspendovaný obranca Patrice Evra a najmä zranený kanonier Robin van Persie, ktorý ManU vystrieľal štvrťfinálový postup cez Olympiakos Pireus. V domácom tíme si už 141. štart v Lige majstrov pripísal Ryan Giggs, waleského veterána tak delí od rekordéra v tejto štatistike Raula Gonzaleza už len jediný zápis. Bayern v prvom polčase neoslnil, súperovho brankára De Geu prakticky neohrozil. Naopak, skóre mohli otvoriť sympaticky bojujúci "červení diabli". Welbeck po chybe Boatenga postupoval sám na Neuera, ale v koncovke trestuhodne zlyhal, keď namiesto strely nepresvedčivo loboval a Neuer loptu rukou vyrazil.

Po zmene strán rozjasal tribúny Old Traffordu Vidič, ktorý po rohu Rooneyho v záklone hlavou nedal Neuerovi šancu - 1:0. Eufória United trvala deväť minút, keď po centri Rafinhu sklepol loptu Mandžukič na Schweinsteigera a ten predviedol ukážkový "vešiak" - 1:1. S výsledkom akoby boli obe strany spokojné, veľa vzruchu sa tak už vo zvyšku zápasu pred bránami neudialo. V 90. minúte po druhej žltej karte musel odísť Schweinsteiger pod sprchy a spolu s Javim Martinezom si v odvete nezahrajú.

Manchester United (Angl.) - Bayern Mníchov (Nem.) 1:1 (0:0) - odvetný duel sa hrá 9. apríla
Góly: 58. Vidič - 67. Schweinsteiger, ČK: 90. Schweinsteiger (Bayern) po 2. ŽK, rozhodoval: Velasco Carballo (Šp.)

Manchester United: De Gea - P. Jones, Rio Ferdinand, Vidič, Büttner (74. A. Young) - Carrick, Fellaini - Valencia, Rooney, Giggs (46. Kagawa) - Welbeck (85. J. Hernández)

Bayern Mníchov: Neuer - Rafinha, Javi Martínez, J. Boateng, Alaba - Schweinsteiger, Lahm - Robben, Kroos (74. Götze), Ribéry - Th. Müller (63. Mandžukič)