Schalke porazilo Herthu 2:0, v tabuľke predbehol Leverkusen aj Dortmund a je druhý

Radosť hráčov Schalke 04Radosť hráčov Schalke 04 Zdroj: SITA

GELSENKIRCHEN - Futbalisti Schalke zdolali v 28. kole nemeckej ligy Herthu Berlín 2:0 a posunuli sa na druhú priečku tabuľky. Na strieborné miesto za majstrovský Bayern sa môže v sobotu vrátiť Dortmund v prípade víťazstva v Stuttgarte.

Tím z Gelsenkirchenu poslal do vedenia Chinedu Obasi v 16. minúte, hneď minútu po prestávke potom inkasoval ligový nováčik druhýkrát, po góle Klaas-Jana Huntelaara. Holandský kanonier strelil 11. gól v sezóne, hoci väčšinu jesene zmeškal kvôli zraneniu. V posledných piatich dueloch sa trafil siedmy raz

Schalke sa aj naďalej môže pýšiť skvelou jarnou bilanciou. Po Huntelaarovom uzdravení vyhralo deviatej z dvanástich stretnutí, pričom jedinú porážku utrpelo s ligovým suverénom z Mníchova, ktorý si v utorok s predstihom rekordne rýchlo vybojoval titul.