Zlín aj Brno sú v semifinále českej ligy, Bartečko aj Majeský dnes bodovali

Ľuboš BartečkoĽuboš Bartečko Zdroj: SITA

PRAHA - Hokejisti Zlína postúpili do semifinále play off českej extraligy. V piatkovom šiestom stretnutí štvrťfinále zvíťazili na ľade Hradca Králové tesne 2:1 po predĺžení, keď o ich výhre rozhodol gól Čajánka zo 76. minúty. Celú sériu tak vyhrali 4:2 na zápasy.

Medzi elitné kvarteto ide ako posledné aj Brno, ktoré po predĺžení zdolalo Plzeň 4:3 a v sérii dominovalo 4:2 na zápasy.

Slovenský hokejový útočník Ľuboš Bartečko prispel jednou asistenciou k výhre Chomutova na ľade Kladna 4:2 v piatkovom zápase 2. kola baráže o českú extraligu. V drese domácich strelil jeden gól Ivan Majeský.

6. zápas štvrťfinále play off:
Hradec Králové - Zlín 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 48. Škoda (DEJ) - 38. Balaštík, 76. Čajánek
/konečný stav série: 2:4, postúpil Zlín/

Kometa Brno - Plzeň 4:3 pp (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)
Góly: 17. Zohorna, 27. Němec, 44. Svoboda, 65. Zohorna - 23. Indrák, 25. Petruška, 31. Lev
/konečný stav série: 4:2/

Baráž - 2. kolo:
Mladá Boleslav - Olomouc 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Góly: 23. Kubica, 55. Pabiška - 27. Selingr, 33. Marosz, 36. Ostřižek

Kladno - Chomutov 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Góly: 6. Dalecký, 58. MAJESKÝ - 1. Hruška, 19. Račuk, 27. Bombersback (BARTEČKO), 51. Gajovský