VIDEO Typický Rus: Kovaľčuk neuniesol prehru, po zápase sa pobil so súperom!

Iľja KovaľčukIľja Kovaľčuk Zdroj: SITA

PETROHRAD - Športovo-disciplinárna komisia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nezastavila činnosť útočníkovi Iľjovi Kovaľčukovi z tímu SKA Petrohrad za bitku po stredajšom piatom zápase semifinále play-off Západnej konferencie proti Lokomotivu Jaroslavľ. Od Rusov sa väčšinou očakáva iba výhra, často to badať aj na reakciách fanúšikov po menej úspešných medzinárodných podujatiach.

Zbytočnú bitku a ostré vyjadrenia si mohol hviezdny krídelník naozaj odpustiť, nevedel však udržať svoje emócie na uzde. Podobne agresívne sa v minulosti po prehre správali aj iní poprední ruskí útočníci ako Alexander Ovečkin či Jevgenij Malkin. Tridsaťročný Kovaľčuk po skončení duelu, v ktorom uspeli hosťujúci hokejisti 3:2, vyprovokoval bitku s nórskym obrancom hostí Jonasom Holosom.

Pri odchode do šatne ešte rodák z Tveru adresoval lavičke súpera niekoľko "štipľavých" slov. Kovaľčuk dostal od arbitrov dve minúty, k tomu trest na päť minút plus do konca zápasu. Toto rozhodnutie ponechala disciplinárka v platnosti a uzniesla sa ďalej nekonať.

Kovaľčuk má na svojom konte dve zlaté, jednu striebornú a dve bronzové medaily z MS, s ruskou reprezentáciou získal aj olympijský bronz na ZOH 2002 v Salt Lake City. Na klubovej úrovni si nevybojoval žiadnu tímovú trofej.

• Zdroj: SITA, športky