VIDEO Fantastický výkon Škrtela v Liverpoole: Dva góly v priebehu pár minút!

Martin Škrtel strieľa svoj druhý gólMartin Škrtel strieľa svoj druhý gól Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel výraznou mierou prispel k sobotňajšiemu vysokému víťazstvu FC Liverpool na pôde škótskeho Cardiffu City 6:3.

Dvadsaťdeväťročný nekompromisný stopér sa v zápase 31. kola dvakrát strelecky presadil. Bývalý hráč Zenitu Petrohrad sa presadil v 41. a 54. min, keď predviedol svoj dôraz v pokutovom území.
Škrtel strelil druhýkrát v sezóne v jednom zápase Premier League dva góly. Podarilo sa mu to už začiatkom februára v šlágri proti Arsenalu Londýn. Z Ráztočna pochádzajúci handlovský rodák má v tejto sezóne na konte šesť presných zásahov, celkovo od svojho príchodu v januári 2008 na Anfield Road skóroval za "The Reds" 15-krát v 238 dueloch vo všetkých súťažiach.

Ďalší kandidát na titul Manchester City zvíťazil nad posledným tímom tabuľky Fulhamom 5:0, keď najväčší podiel na triumfe "Citizens" mal strelec hetriku Yaya Toure, ktorý prvé dva góly zaznamenal z pokutových kopov. V závere zápasu ešte výsledok prikrášlili Fernandinho a martin Demichelis.

Po nerozhodnom prvom polčase 1:1, keď na úvodný gól Evertonu Leightona Bainesa z pokutového kopu v 20. min odpovedal v 33. min vyrovnávajúcim zásahom Wilfried Bony, rozhodli "karamelky" o svojej výhre nad Swansea City v úvode druhého polčasu, keď v rozpätí 5 minút sa strelecky presadili Romelu Lukaku a Ross Barkley. Záverečné slovo mali hostia, keď v nadstavenom čase na konečných 3:2 Ashley Williams.

Newcastle vydoloval víťazstvo 1:0 nad Crystal Palace v štvrtej minúte nadstaveného času, keď sa streelcky presadil Papiss Cissé.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazil Manchester United nad West Ham United 2:0. Skóre zápasu otvoril v 8. minúte Wayne Rooney, ktorého lob takmer z polovice ihriska skončil v sieti brankára Adriana. V 33. minúte Rooney svojim druhým presným zásahom po odraze lopty od jedného z obrancov "kladivárov" upravil vedenie United na 2:0, čo bol aj konečný výsledok zápasu.

Futbalisti londýnskeho klubu FC Chelsea zvíťazili v sobotňajšom šlágri 31. kola najvyššej anglickej súťaže nad hráčmi FC Arsenal jednoznačne 6:0.

Cardiff City - FC Liverpool 3:6 (2:2)
Góly: 9. a 88. Mutch, 25. F. Campbell - 16., 60. a 90.+ L. Suárez, 41. a 54. ŠKRTEL, 75. Sturridge
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas, dal dva góly, v nadstavenom čase druhého polčasu videl žltú kartu.

Chelsea Londýn - Arsenal Londýn 6:0 (4:0)
Góly: 42. a 66. Oscar, 5. Eto'o, 7. Schürrle, 17. Hazard (z pok. kopu), 71. Salah, ČK: 15. Gibbs (Arsenal)

West Ham United - Manchester United 0:2 (0:2)
Góly: 8., 33, Rooney. 34.000 divákov.

FC Everton - Swansea City 3:2 (1:1)
Góly: 20. Baines (z pok. kopu), 53. Lukaku, 58. Barkley - 33. Bony, 90. A. Williams

Hull City - West Bromwich Albion 2:0 (2:0)
Góly: 31. Rosenior, 38. Long

Manchester City - FC Fulham 5:0 (1:0)
Góly: 26., 54. a 65. Y. Touré (prvé dva z pok. kopu), 84. Fernandinho, 88. Demichelis, ČK: 53. Amorebieta (Fulham)

Newcastle United - Crystal Palace 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ P. Cissé

Norwich City - AFC Sunderland 2:0 (2:0)
Góly: 20. Snodgrass, 32. Tettey, ČK: 90.+ Alonso

• Zdroj: SITA, TASR