Slovák Guédé strelil v Nemecku dva góly: Sebavedomé slová šťastného futbalistu

Karim GuedeKarim Guede Zdroj: internet

FRANKFURT - Slovenský futbalový reprezentant Karim Guédé výrazne prispel k dôležitému bundesligovému víťazstvu Freiburgu vo Frankfurte 4:1. Na štadióne Eintrachtu strelil na pozícii podhrotového útočníka dva góly.

V 54. minúte po spracovaní prihrávky obišiel aj brankára Aignera a so šťastím poslal loptu do siete. Úspešný večer korunoval vo štvrtej minúte nadstaveného času v druhom dejstve, keď opäť vyšiel zo súboja s Aignerom víťazne a do prázdnej brány spečatil triumf hostí.

Freiburg sa naďalej nachádza v zóne zostupu, na 15. priečku Norimbergu však stráca už len jeden bod. "Vo Frankfurte sme urobili dôležitý krok k záchrane, nesmieme však teraz zaspať na vavrínoch. V ďalších kolách musíme zopakovať podobné výkony a tvrdo bojovať. Musíme si veriť, iba vtedy máme šancu dosiahnuť výsledky potrebné na udržanie ligovej existencie," povedal Guédé, ktorý prvýkrát strelil v jednom bundesligovom zápase dva góly.

ANGLICKO
I. liga - 30. kolo:
Manchester United - FC Liverpool 0:3 - Martin Škrtel absolvoval za hostí celý zápas a dostal žltú kartu.

II. liga - 36. kolo:
Bolton - Brighton 0:2 - Peter Brezovan nechytal za hostí.

NEMECKO
I. liga - 25. kolo:
Hertha Berlín - Hannover 0:3 - Peter Pekarík odohral za domácich celý duel.
Frankfurt - Freiburg 1:4 - Karim Guédé za Freiburg odohral celý duel a dvakrát skóroval.
Hamburger SV - Norimberg 2:1 - Róbert Mak hral za hostí do 68. min

II. liga - 25. kolo:
Fürth - Union Berlín 1:1 - Adam Nemec hral za hostí od 70. min.
Cottbus - Karlsruhe 1:0 - Erik Jendrišek odohral za Cottbus celý zápas a dostal žltú kartu.
Aue - 1860 Mníchov 2:2 - Jakub Sylvestr hral do 90. min a skóroval, Filip Lukšík (obaja Aue) absolvoval prvý polčas.
Sandhausen - Bielefeld 1:0 - Radoslav Zabavník nehral za domácich.

TALIANSKO
I. liga - 28. kolo:
FC Janov - Juventus Turín 0:1 - Juraj Kucka (FC Janov) nehral.
Sassuolo - Catania 3:1 - Norbert Gyömbér (Catania) nehral.
Livorno - Bologna 2:1 - Marek Čech nenastúpil za hostí.
AC Miláno - Parma 2:4 - Pavol Bajza nechytal za hostí.

II. liga - 29. kolo:
Palermo - Brescia 2:0 - Richard Lásik odohral za Bresciu celý duel.
Lanciano - Novara 2:1 - Tomáš Košický odchytal za hostí celý duel.
Spezia - Pescara 0:1 - Matej Vozár (Spezia) nechytal.
Juve Stabia - Ternana 2:3 - Pavol Farkaš hral do 39. minúty, keď bol vylúčený, Martin Valjent (obaja Ternana) nehral.

ČESKO
I. liga - 20. kolo:
Jihlava - Teplice 1:1 - Karol Karlík odohral celý zápas a skóroval, Vladimír Kukoľ hral od 88. min, Matúš Marcin (všetci Jihlava) nenastúpil. Patrik Lukáč nechytal za hostí.
Slavia Praha - Znojmo 2:1 - Martin Juhar hral do 70. min, Kamil Čontofalský odchytal celé stretnutie, brankár Matej Rakovan a Martin Dobrotka (všetci Slavia) nehrali. Matúš Lacko absolvoval celý duel, Erik Liener a Peter Gál-Andrezly (všetci Znojmo) nehrali.
Příbram - Sparta Praha 0:1 - Tomáš Hájovský odohral celé stretnutie a dostal žltú kartu, Jakub Rondzik (obaja Příbram) nechytal.
Jablonec - Olomouc 2:1 - David Depetris absolvoval druhý polčas, Kamil Karaš (obaja Olomouc) nenastúpil.
Bohemians 1905 - Liberec 1:0 - Ivan Lietava hral do 90. min, Lukáš Pauschek a Martin Cseh odohrali celé stretnutie, Peter Gabriš (všetci Bohemians) nechytal. Lietava skóroval, Cseh dostal žltú kartu. Lukáš Hroššo a Ľuboš Kolár absolvovali celý duel, Michal Obročník (všetci Liberec) nehral.
Brno - Ostrava 0:0 - Miroslav Keresteš, Marek Kaščák a ani Jozef Dolný (všetci Brno) nehrali. Ján Greguš a Dávid Škutka (obaja Ostrava) odohrali celé stretnutie.
Plzeň - Slovácko 0:0 - Marián Čišovský odohral prvý polčas, vystriedal ho Patrik Hrošovský, Michal Ďuriš, Matúš Kozáčik a Marek Bakoš (všetci Plzeň) nehrali. Tomáš Košút, Patrik Šimko (obaja Slovácko) odohrali celý zápas. Šimko dostal žltú kartu.

RAKÚSKO
I. liga - 27. kolo:
Admira - Wiener Neustadt 3:0 - Peter Hlinka nehral za hostí.
Salzburg - AC Wolfsberger 5:0 - Dušan Švento hral za Salzburg do 62. min.
Rapid Viedeň - Ried 1:0 - Ján Novota odchytal za domácich celý duel.

GRÉCKO
I. liga - 29. kolo:
Asteras - Ergotelis 2:3 - František Kubík nehral za hostí.
Aris Solún - PAOK Solún 1:1 - Miroslav Stoch (PAOK) hral do 86. min.

ŠKÓTSKO
St. Johnstone - Ross County 0:1 - Filip Kiss a aj Erik Čikoš (obaja Ross County) odohrali celý duel.
Dundee United - St. Mirren 3:2 - Marián Kello odchytal za hostí celý zápas.

POĽSKO
I. liga - 26. kolo:
Kielce - Bydgoszcz 1:1 - Pavol Staňo hral za domácich od 76. min.
Poznaň - Bielsko-Biala 2:1 - Richard Zajac a Anton Sloboda absolvovali celý zápas, Ladislav Rybánsky a Michal Mravec (všetci Podbeskidzie) nehrali. Sloboda dostal žltú kartu.
Zabrze - Štetín 1:1 - Tomáš Majtán hral od 76. min, Róbert Jež (obaja Zabrze) odišiel z trávnika v 55. min.
Chorzów - Gliwice 0:2 - Csaba Horváth odohral celý duel, Pavol Cicman nenastúpil, Matej Ižvolt (všetci Gliwice) hral od 71. min.
Lubin - Slask Vroclav 2:2 - Ľubomír Guldan odohral celé stretnutie, Boris Godál (obaja Lubin) nehral. Marián Kelemen odchytal celý zápas, Róbert Pich (obaja Vroclav) bol vystriedaný v 86. min.
Legia Varšava - Wisla Krakov 2:2 - Dušan Kuciak odchytal celé stretnutie, Ondrej Duda (obaja Legia) hral do 83. min a skóroval.

RUSKO
I. liga - 21. kolo:
CSKA Moskva - Petrohrad 1:0 - Tomáš Hubočan odohral za hostí celý duel.
Samara - Rostov 0:2 - Ján Mucha za domácich nechytal.
Perm - Lokomotiv Moskva 0:0 - Martin Jakubko hral za domácich od 61. min. Ján Ďurica absolvoval za hostí celý duel.

RUMUNSKO
I. liga - 23. kolo:
Universitatea Kluž - Dinamo Bukurešť 0:1 - Róbert Veselovský odchytal za domácich celý zápas.

DÁNSKO
I. liga - 22. kolo:
Odense - Viborg 1:1 - Michal Peškovič odchytal za hostí celý duel.
Esbjerg - Bröndby 0:0 - Martin Dúbravka (Esbjerg) odchytal celý zápas.

BELGICKO
Anderlecht - Oostende 4:0 - Peter Sládek (Oostende) hral od 84. min
Beveren - St. Liége 1:1 - Róbert Demjan nehral za domácich.

HOLANDSKO
Nijmegen - Utrecht 2:2 - Samuel Štefánik hral za domácich od 61. min a dostal žltú kartu.

II. liga - 31. kolo:
Ajax Amsterdam "B" - Achilles 2:1 - Stanislav Lobotka hral za Ajax "B" do 61. min.

MAĎARSKO
Kaposvár - Akadémia Ferenca Puskása 1:1 - Ľuboš Hajdúch odchytal za hostí celý duel.
Videoton - Győr 0:1 - Tomáš Tujvel nestál v bránke Videotonu. Ľuboš Kamenár odchytal za hostí celý zápas.
Diósgyőr - Pápa 2:1 - Peter Struhár (Pápa) absolvoval celý duel.
Mezőkövesd - Újpest 0:1 - Stanislav Velický, Dominik Fótyik a aj Zoltán Harsányi (obaja Mezőkövesd) odohrali celý zápas.

TURECKO
Konyaspor - Gaziantepspor 0:1 - Marek Sapara nehral za hostí.
Rizespor - Besiktas 2:2 - Filip Hološko (Besiktas) hral od 90. min.

PORTUGALSKO
Arouca - Olhanense 2:0 - Jakub Vojtuš nehral za hostí.

UKRAJINA
I. liga - 18. kolo:
Ľvov - Luck 0:1 - Ján Maslo nehral za hostí.
Záporožie - Šachtar Doneck 0:3 - Libor Hrdlička odchytal za domácich celý zápas.

• Zdroj: TASR, SITA